Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Akad itt hozzáértő kábeltv-s...

Akad itt hozzáértő kábeltv-s internetproblémával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Motorola kábelmodemmel használom a netem kb 2 éve. Egy kábelen jön be a net. Nincs tv előfizetésem, de egy T elosztóval megosztottam, mert kaptam ajándékba egy tv-be dugható Connax kártyát, amit egy barátom fizet elő ugyanennél a szolgáltatónál.

Fél éve hibátlan a net és a fogható digitális tv adók. Pár napja előfordul, hogy megszakad a net és a modem ledsorán villog az online led.

Se a hibaelhárítás, se a reset, se a táp kihúzgálás nem segít. Ha kiveszem a T elosztót a coaxból, újra van net. Ha ezután visszarakom, utána is. Van, hogy napokig. Kipróbáltam több ilyen coax elosztót...

A modem hibátlan jelet kap, m a menüjében a downstream és upstream értékek is jók és a noise ratio is. Ezt a szolgáltató szerelőjétől tudom. Hivatslosan kihivni nem tudom őket, mert a tv-s megosztás nem legàlis.

Az érdekelne, hogy hol keressem a hibát?

A kábelek, csatlakozások érintetlenek, akkor mi változhatott meg, mi okozza a jelenséget, ami eddig nem volt???



2013. febr. 26. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez elsőre úgy hangzik, hogy a dinamukis ip-d nem mindig vált, ahogy kellene, néha nem kapsz ip-t (vagy mert a modem nem kér, vagy mert a szolgáltató nem ad), viszont újracsatlakozáskor meg kapsz megint.

PPPoE alapú net? Meg lehetne próbálni játszani a bejelentkezve maradási beállításokkal pl.

Gondolom full reset már volt a modemen.

Ha routeren keresztül használod a netet, a router is látja a netet amikor épp nincs, de az online led világít?

2013. febr. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Neuhauser László ***** válasza:

Megpróbálhatsz beállítani a gépen egy FIX ip vímet is, mondjuk, akár azt is, amit most kaptál DHCP - vel, de másikat is, a lényeg, ha 192.168.0.10 - et kaptál, akkor az eleje ugyanúgy 192.168.0 maradjon, minden esetben CSAK az utolsó számokat írd át


Lehet, hogy a COAX elosztóddal van gond, nem?

2013. febr. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amikor az online led villog a modemen, a Win7-es hálózati hibaelhárítás a modem kapcsolódási hibáját jelzi és írja, hogy pár másodpercre húzzam ki, majd dugjam be! Ez resetel úgy tudom, de az IP címével elért menüjében is nyomtam már rá többször resetet. Ha a dinamikus IP kiosztással volna gond, ilyenkor újra kellene csatlakoznia, nem?

Meg szerintem, ha az okozná a megszakadást, akkor rendszeresebben volna a hiba, mármint gondolom a szolgáltató hardvere nem olyan rendszertelenül váltja, hogy van, hogy 3 napig semmi gondom.

A coax T elosztót már cserélgettem. Van több is már itthob, mind a jobbik, a nagyobb frekvenciatartományú.

Arra volnék kiváncsi, hogy ténylegesen mi történik a hálózatommal, vagyis a végpontjával, ha a szolgáltatótól nézzük, amikor leválasztom azt a plusz 3,5 m coaxot és a T elosztós és csak egy toldóval a modem van rajta?

Mert józan paraszti ésszel, szerintem semmi.

Elvileg, ha a net mellé tv-t is rendelek hivatalosan a szolgáltató emel pl jelszintet vmi erősítőn? Vagy betesz vmi szűrűt a T elosztó után a modem elé?

Vagy ha emelne jelet tegyük fel, ami itt nem történt meg és mégis fél évig hibamentes volt minden, lehet, hogy időnként ezt után kellene állítatni vhol, mert mjuk vmi miatt már alacsonyabb, mint pl fél éve?

Az a baj nem értek a hálózatokhoz ilyen hardveres szinten.

2013. febr. 27. 09:28
 4/4 Neuhauser László ***** válasza:

Nyomj egy FULL RESET - et, azaz rotertől függően 5-10 másodpercig (a 10 biztosabb) tartsd nyomva a router/modem RESET gombját

Vigyázz, ilyenkor a router/modem minden beállítása törlődik!

2013. febr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!