Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit kell tennem a wifi-vel? A...

Zsindelyes kérdése:

Mit kell tennem a wifi-vel? A problémám az hogy a számítógép lan kapcsolattal van összekapcsolva a wifivel még a laptop egy azon időben wifi kapcsolatban van és ilyenkor egyik gépen se lehet internetezni a hiba elméletileg ip cím ütközés.

Figyelt kérdés
Hogyan állítsam be a TP-LINK típusú TL-WR340GD számú wifit hogy mindkét gépen legyen internet? (Legutóbbi sikertelen próbálkozásom a gyári beállítások volt) Sajnos ez se segített.

#wifi #beállítás ?
2013. febr. 22. 12:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A router v. a számítógéped kapcsolódik az internetre? A router Status oldalán miket látsz?
2013. febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"a számítógép lan kapcsolattal van összekapcsolva a wifivel"

Ez azt jelenti, hogy vezetékkel kapcsolódik a routerhez?


DHCP osztja ki a címeket? A router menüjében a DHCP/DHCP settings-nél nézd meg, milyen Start/End IP címek vannak beállítva.

2013. febr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen kapcsolódik az internethez a pwr sys wan és wlan kapcsoldóik meg persze mikor be van dugva a lan kábel a switchbe akkor az ottani led is villog


Start IP Address: 192.168.1.100

End IP Address: 192.168.1.199

2013. febr. 22. 12:54
 4/15 A kérdező kommentje:
A DHCP engedélyezve van igen.
2013. febr. 22. 12:54
 5/15 anonim ***** válasza:

Mindkét gépeden nyiss meg egy konzolt (cmd.exe), és írd be:

ipconfig /all

és a végén 'Enter'. Nézd meg milyen IP-címet írnak ki, és hogy az alapértelmezett átjáró és a DHCP kiszolgáló azonos-e a router IP-címével.


Ja, a gépeken amúgy van internet, ha egyszerre csak az egyiket használod?

2013. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen egyszerre csak az egyiken van, ám előbb próbáltam próbáltam a routert összekapcsoltam a wifivel aztán a wifibe bedugott lan kábellel csatlakozni az internetre és nem sikerült csak közvetlen router kapcsolattal bvan :S
2013. febr. 22. 13:05
 7/15 A kérdező kommentje:
az alapértelmezett átjáró a wifi címe.
2013. febr. 22. 13:08
 8/15 anonim ***** válasza:

"a routert összekapcsoltam a wifivel"

Elvesztettem a fonalat. Azt hittem egy wifi-s routered van. :)

2013. febr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jaj sajnos külön router és külön wifi :S
2013. febr. 22. 13:10
 10/15 A kérdező kommentje:
Az nem lehet probléma hogy A windows ip konfigurációnál az ip útvonal választásának engedélyezése mindkét gépen tiltva van ? azaz nem en.
2013. febr. 22. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!