Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha Facebookon nem ismerősöm...

Ha Facebookon nem ismerősöm küldeményét lájkolom vagy megosztom, akkor mennyiben szolgáltatom ki neki adataimat?

Figyelt kérdés

Ismerősöm rámijesztett, hogy minden egyes ilyen lájkolás vagy megosztást követően gyakorlatilag kiadom adataimat és ettől kezdve ne csodálkozzak azon, ha az ismeretlentől/aki lehet adathalász, spammer, virusküldő stb... is/ zsákszámra kapom a felkéréseket.

Az ismerőseimtől /elvégre felvettem őket partnernek/ nem féltem adataimat, de az ismeretlenektől igen.



2013. febr. 25. 07:23
 1/3 anonim válasza:
Állítsd be a cuccaidra, hogy csak ismerősök láthassák. Amit megosztasz, azt továbboszthatják és nyilvános lesz. Ezért a megosztásaiddal kapcsolatban légy körültekintő! Én https kapcsolaton keresztül használom, felismeri és rögzíti az eszközöket és helyeket, amikről bejelentkezem. Nézd át a fiókbeállításaidat és állítsd be személyre szabottan minél biztonságosabbra. Ennél többet nem tehetsz. Nehéz megmondani, kihez mi jut el, de sok mindent meg lehet előzni biztonsági beállításokkal és óvatos nethasználattal.
2013. márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, igy teszek.

De a konkrét kérdésemre nem adtál választ.

2013. márc. 17. 12:07
 3/3 A kérdező kommentje:

Tehát arra vagyok kiváncsi, hogy kapok egy idegentől/nem ismerőstől!/ egy képet, videot, linket stb.. és lájkolom, mi több meg is osztom.

Ebben az esetben az idegen az én adataimat megtudhatja. No de igy az ismerőseimét is kiszolgáltattam volna ennek az idegennek?

2013. márc. 30. 07:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!