Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan ingyenes, nem csak saját célra felhasználható plug-int (bővítményt) Microsoft Explorer böngészőhöz, amivel le lehet tiltani konkrét oldalakat?

Figyelt kérdés

Rajzórán, amikor az informatika teremben vagyunk, 25 tanulót nem lehet ugye szabályozni, hogy ne "tévedjenek" olyan oldalakra, amik nem iskolai tartalommal bírnak.

Ehhez volna szükségem ingyenes plug-inre.

Google Chrome-hoz már találtam.

Microsoft Explorer böngészőre kellene hasonló.


2013. febr. 22. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A megoldás :) [link]
2013. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

WINDOWS HOST fájlban tiltsd le, a weboldalt!

ez érvényes lesz, az összes telepített böngészőre.

(Ha jelszavazott rendszergazdai fiókban letiltod a HOST fájlhoz a hozzáférést, nem valószínű, hogy a tanulók azt, átírnák.)

2013. febr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Rajzolnak? vagy rajz helyett van?
2013. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A host fájlban való tiltást én is ismerem.

De az a gond, hogy az Admin jelszót kér, amit nem adnak meg. Viszont hiába kérem a rendszergazdát ,hogy legyen szíves blokkolni bizonyos oldalakat, nem teszi.

Mert hogy a tanár fegyelmezze a gyereket, blablabla...


Szerintem meg az volna a legjobb megoldás, ha az egyéb chat oldalakat és FB lapokat letiltanánk. Így nem erre menne el sok idő órán.


Igen, rajzórán is használunk számítógépet, internetet.

Modern korban ez miért kérdés?

2013. febr. 24. 16:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Admin jelszót kér ? mi ennek az akadálya hogy megtudd??



[link]


Anetpass ra koncentrájl

2013. febr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Alex Fly ***** válasza:

5.: ez is egy megoldás, hogy hackelje meg a rendszert...

Mondjuk azt nem látom be, hogy hasonló módszerekkel a diák (aki esetleg a tanáránál is járatosabb ezen témában) miért ne tehetné meg ugyanezt. És akkor 1:1...


A lényeg, hogy egy normálisan beállított rendszernél tudomásom szerint ilyen, minden felhasználóra kiterjedő globális módosításhoz mindenképpen rendszergazdai jogosultság szükséges. Szóval mindenképpen a rendszergazdával kellene beszélni. Ha az adminjelszót -érthető okokból- nem adja ki, akkor annyit el kellene érni, hogy a tanárnak legyen joga módosítani a hostot.

2013. febr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most jön az hogy é ha a kérdező maga a diák?
2013. febr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De nem diák vagyok.

Hanem tanár. Már meguntam, hogy órán facebook, chat, és trágár, egyéb jeleneteket tartalmazó videókat töltenek be!


A rendszergazda azért sz*rik rá, mert lusta.

De lehet, így a vezetőséghez fogok fordulni. De abból neki lesz baja, hogy nem végzi a munkáját. Ezt akartam elkerülni. De végül is, így meg nekem lesz belőle problémám, hogy a diákok órán miket néznek, mert én "engedem"...

2013. febr. 27. 13:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Jogosan teszed !! hiszen z esetben az állásoddal játszol

Ha én lennék a diri akkor elbeszélgetnék a rendszergazdával

lenne 2 lehetősége vagy azt csinálja amire felkérik vagy nézzen másik melóhelyet

:)

2013. febr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mivel másképp nem megy, holnap beszélek a rendszergazdával.

Amennyiben nem hajlandó intézkedni legkésőbb péntekig, akkor hétfőn a diritől kérek tanácsot... így ő tudja, hogy én jeleztem ezt felé. Ezért én nem lehetek hibás...

2013. febr. 27. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!