Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol kell beállítani?

Hol kell beállítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Belkin F5D7230-4 routerem van.

Nem világit rajta az Internet, és így a wifi sem működik.

Tudom van az a oldal, hogy 192.168.2.1 DE ott hol tudom beállítani, hogy működjön? Azon az oldalon is jobb felül azt írja ki, hogy Internet Status:No Connection.

Átnéztem a kézikönyvet, de én ehhez buta vagyok, ezért kérem a ti segítségeteket, hátha valaki pontosan le tudná írni. köszönöm szépen!!!


2013. febr. 20. 16:15
1 2
 1/12 P.O.C. ***** válasza:
Mi az internet szolgáltatód?
2013. febr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
T-home
2013. febr. 20. 16:21
 3/12 P.O.C. ***** válasza:

Akkor PPPoE -t kell beállítanod a routeren (feltéve persze ha ADSL -ről van szó, mert a T-Home -nak van kábeles szolgáltatása is).

Itt megtalálod a routered részletes magyar kézikönyvét (legalul):

[link]

Miután összekötötted a könyvben leírt módon. Elnavigálsz a webes felületen a WAN --> Connection Type -hoz kiválasztod a PPPoE -t, majd tovább mész és megadod a szolgáltatótól kapott felhasználónév és jelszó párost. Ha felmegy a netre, már csak a Wi-Fi -t kell beállítani és a titkosítását, de ez a kézikönyve nagyon részletesen le van írva, nem bonyolult.

2013. febr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

írtam is, hogy a kézikönyvet átnéztem, de nem sokra jutottam vele. az oldalon beállítottam, hogy PPPoE-t a Connection Type-nál, megadtam a felhasználónevet, jelszavat, de nem változott semmi.

Vezetékesen internetezem, írtad, hogy utána csak a Wifit és a titkosítását kell megcsinálni, ezt pontosan hol?

2013. febr. 20. 17:11
 5/12 P.O.C. ***** válasza:
Akkor nem csatlakozik még mindig a netre? (status)
2013. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem :| Vezetéken ugye jön az internet, de a wifi nem működik. :S
2013. febr. 20. 17:29
 7/12 A kérdező kommentje:

Már a kézikönyvet is átolvastam párszor, mindent úgy csinálok amit ír, de semmi sem változik, egyszerűen nincs wifi.

Meg gondoltunk arra is, hogy megosztjuk, hogy veszünk egy LAN kábelt s azt is bedugjuk a routerba, és akkor 2 gépen mennek az internet, de az sem működik. :S

2013. febr. 20. 17:33
 8/12 P.O.C. ***** válasza:
Mi a modemed típusa?
2013. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Huawei Echolife HG850a
2013. febr. 20. 18:10
 10/12 P.O.C. ***** válasza:

Itt van a kutya elásva, ugyanis ez nem egy sima DSL modem, hanem DSL modem-router.

Routert meg nehezebb összehozni egy másik routerral. Ha csak simán össze van kötve a Huawei modem-router a géppel, akkor kell külön csatlakozni a netre a Windows -ból, vagy automatikusan csatlakozik?

2013. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!