Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Pontosan hogy működik a...

Pontosan hogy működik a Youtube copyright dolog?

Figyelt kérdés

Néha-néha összedobok zenés videókat (leginkább focis témában), de a Youtube törli azokat szerzői jogok megsértése címmel. Eközben viszont rengeteg más, hasonló vagy akár ugyanolyan videókat másoknál meg enged, ez hogy működik vagy miért van?


Próbálkoztam már egy-két dologgal, például a hangsávokat/hangszinteket babrálni, ezekről a focis jelenetekről levágni a különböző csatornák logójait és eredményjelzőket, stb., de nem igazán működik a dolog.


2013. febr. 18. 00:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Na hát hogy működik mégis hogy.

Egyszerű:

A videók ne legyenek hasonlóak egy másik videóhoz, vagy éppen ne legyen ugyanaz vagy egy másik videóból összevágott videó.

2013. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezeket a jelzőket a stílusra értettem, tehát például van egy Barcás vagy Realos (csak most mondtam egy példát) zenés videó játékosokról, és azt másoknál engedi feltenni (már évek óta fent van), egyeseknél pedig nem.
2013. febr. 18. 18:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert esetleg, ha szerepel a videódban egy "ember" akit te a videóban kikoreografálsz akkor is arról van szó, meg hasonló helyzetekben.

A Youtube nagyon érzékeny ezen a téren, már nem egy peer érkezett a nyakukba hasonló videók tárolása miatt.

Ha csak egy videót nézünk akkor kaphatnak rá olyan 40 millió dollár feletti bírságot és ez csak a kezdő összeg, így minden ilyen video, vagy ami súrolja a határt az megy.

Pár ilyen alkalom után a szerző is megy.

2013. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!