Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok a telefonomról...

Miért nem tudok a telefonomról az otthoni wifire rácsatlakozni?

Figyelt kérdés
Rendesen kiadja a jelet, rámegyek, jelszót beírom, és csak annyit ír ki, hogy IP cím beszerzése...és utána nem kapcsolódik. Miért nem?

2013. febr. 2. 15:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
MAC filter nincs a routeren?
2013. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Belkines routerem van, fú azt ne mtudom hol kell megnézni. Hol kell?
2013. febr. 2. 15:39
 3/21 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy a telefonod nem támogatja azt a titkosítást, ami a routeren be van állítva. Vagy támogatja, csak a telefonon más beállítás van kiválasztva.



Nálam itthon pl. WPA-PSK [TKIP] + WPA2-PSK [AES] beállításokkal megy a vezeték nélküli hálózat, amire a fiam egy Galaxy Ace-el nem tud csatlakozni, mert a telefon nem kezeli.

Neki mindíg vendéghálózatot kell nyitnom.

(Ez itthon egy Netgear router, de a probléma szempotjából ennek most nincs jelentősége.)

2013. febr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Na megnéztem a router adatokat, security type: WPA/WPA2, encryption type TKIP/AES. Most ezt nem tudom minek írtam le, de mit tudok csinálni, hogy menjen? Telefonomnak kellene egy IP cím?
2013. febr. 2. 16:34
 5/21 anonim ***** válasza:
Válassz egyszerűbb titkosítást. Mondjuk WPA-t, és ugyanezt állítsd be a telefonon is.
2013. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Telefonon ezt hogy állítsam be?
2013. febr. 2. 16:54
 7/21 anonim ***** válasza:

Az IP címet a router osztja ki. Valószínűleg dinamikusra van állítva, így azzal nincs gondod.

Ha van MAC filter a routerban és aktív, akkor csak azokat az eszközöket engedi fel, amiknek a "neve" (MAC adress) rajta van a listán. Ez lényegében a telefonod "hálózati kártyájának a "rendszáma"

2013. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
#6 Ott kellenek lennni valahol a beállításoknak, ahol a jelszót is megpróbáltad megadni.
2013. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
IGEN, A routerben átállítottam a biztonságot WPA-ra. És most, amikor telón keresem a wifi házózatokat, akkor az otthoni wifin már csak WPA védelemmel ellátva szöveg van. Tehát az így magától átállítódik szerintem. De még mindig csak azt írja, hogy IP cím beszerzése. A MAC szűrést hol lehet kikapcsolni?
2013. febr. 2. 17:02
 10/21 anonim ***** válasza:

Van a kezelőfelületen egy olyan opció, hogy "MAC Adress Controll"


[link]

2013. febr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!