Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az a MAILER-DAEMON@yahoo.com?

Mi az a MAILER-DAEMON@yahoo.com?

Figyelt kérdés

folyton ettol kapok emailaket

Sorry, we were unable to deliver your message to the following address.

kb ilyesmit plusz meg egy hosszu szoveg.

ezen kivul kaptam egy emailt sajat magamtol, amit nem en kuldtem el:

Gentlemen:

[link]



__________________________

"I was too much emotionally shaken to observe; he had not the stone lions with him, or Mrs. (c)Millan vvti789

28.01.2013 12:49:51

ne nyissatok meg a linket, ki tudja mi az



2013. jan. 29. 18:13
 1/6 anonim válasza:
a yahoo,az olyansmi,mit az msn.Chatre jó,de e-mail címet is csinálhatsz vele.
2013. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

mi?

en nem ezt kerdeztem!

2013. jan. 29. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Spam. Állítsd be rá a spamszűrőt.
2013. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Yahoo ugyanolyan levelezőrendszer, mint pl. a Gmail.
2013. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

# vagyok


kérdésed így hangzik "Mi az a MAILER-DAEMON@yahoo.com?" Tehát elmagyaráztam,hogy miaz.egy e-mail cím. Ne haragudj,ha érthetetlen voltam.

2013. jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A MAILER-DAEMON az a program a yahoo levelezőszerverén, ami az általad és a neked küldött levelekkel, azok kézbesítésével stb. foglalkozik. Magyarul a MAILER-DAEMON az elektronikus postás feladatait végzi el.


Ha valami gubanc van, például rossz címet adsz meg, akkor a postás (a MAILER-DAEMON program) nem fogja tudni a címzetthez juttatni a leveledet. Mivel nem akarja csak úgy kidobni a kukába egy szó nélkül, küld neked egy levelet erről a MAILER-DAEMON-os címről, hogy mi a bibi.


Tehát, normál esetben akkor kapnál ilyen levelet, ha például téves címre küldesz valamit. Ilyenkor a postás (a MAILER-DAEMON) megnézi, hogy ki a feladó, és a feladónak küldi a hibaüzenetet.


Most jön a csavar: az emaileken a feladót lehet hamisítani. (Ugyanúgy, mint a papír leveleken: ott is írhatsz hamis címet a bal felső sarokba. Emailnél ehhez ügyeskedni kell, de megoldható.)


Mi történik akkor, ha valaki téves címre küld levelet, és téged hamisít oda feladónak? Bizony, az, amit látsz. Ezért kapod ezeket a leveleket: valaki szórakozik a címeddel. Lehet, hogy egy rosszakaró ismerősöd, de az valószínűbb, hogy valahol összeszedték a címedet, és most reklámozásra használják.


A másik ok az lehet, hogy vírusos a géped és az küldi a leveleket.


A javaslatom a következő:

(1) Végezz vírusellenőrzést 2-3 vírusirtó szoftverrel.

(2) Ezt olvasd el:

[link]


(Ha nem tudsz angolul, akkor keress egy ismerőst, aki tud, mert távolról ebben már nem annyira tudok segíteni.)

2013. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!