Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egyszerű vezeték nélküli...

Egyszerű vezeték nélküli hálózatot szeretnék összeállítani. Ha a modemen egy dugónak van csak helye, akkor lehetséges ez? Ha igen, akkor hogyan? Ha nem, akkor mit kell tennem?

Figyelt kérdés
a modemen egy dugónak van helye, de úgy tudom, hogy a modemből kell a gépbe, és a routerba futnia egy kábelnek. hogyan tudnám összehozni?:$ egy kétségbe esett lány..
2013. jan. 14. 19:28
 1/7 anti paladin ***** válasza:
A modemből a routerbe fut a kábel és a routerből megy szét a net a többi gépnek vezetéken vagy wifin.
2013. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

közben rájöttem, de gépen mit kell beállítani? mert ez

[link]

csak odáig, működött, hogy kapcsoljam be a számítógépet. ez a kedvenc böngészős utasítás kifogott rajtam.

2013. jan. 14. 19:45
 3/7 anti paladin ***** válasza:

Böngészőbe üsd be a router ip-címét, ezt általában ráírják a router aljára, oldalára. Általában ez a 192.168.1.1.


Ekkor kérni fog egy azonosítót és jelszót. Ezeket is felírják a router aljára. Ha esetleg a gyári adatokkal nem tudsz belépni, akkor resetelni kell a routert. Ehhez vagy egy pici pöcköt kell keresned vagy egy pici lyukat, ebbe dugj be valamit amivel be tudod nyomni az alján lévő gombot. Ne fogpiszkálót. :) Tarts nyomva fél percig.

Resetelés után már tudod használni a gyári user/password kombót.


Ekkor beléptél a routerbe. Már csak egy kicsit kell állítgatni. Az általad linkelt oldalon menj a pppoe részhez, állítsd be a routert úgy ahogy ott látod. Az itt szükséges user name és password a net szolgáltatóval kötött szerződésben található.


Save (esetleg utána connect) és majdnem kész is vagy. Ezután már csak a router jelszavát kell megváltoztatnod, wifi hálózaton kimondottan ellenjavalt a gyári jelszó megtartása biztonsági okokból.



Remélem segít. :)

2013. jan. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
elvileg jól csinálom, de valamiért az IP-t nem hajlandó megnyitni nekem böngészőbe. semmi nem történik.
2013. jan. 14. 21:17
 5/7 anti paladin ***** válasza:
Össze van kötve a router és a gép?
2013. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
össze. nem vagyok ám sík hülye :D
2013. jan. 15. 16:55
 7/7 anti paladin ***** válasza:

Nem akartalak degradálni, de muszály néha ilyet is kérdezni. :)


Akkor egy másik lehetőség:

Start menű keresőjébe üsd be a cmd parancsot, indítsd el. A felugró ablakba írd be ezt: ipconfig /all

A megjelenő köbméter adatból keresd elő azt a sort amiben ez van: Gateway utána egy a már ismert formátumú számsorral.

Na, az lesz a router címe amit a böngészőbe be kell ütni.


Namármost, ha megnyílik a router ablaka és nem tudsz belépni a routerre felírt jelszóval, resetelni kell a routert. Annak menetét fentebb írtam.


Ha pedig nem ír semmilyen számsort a gateway-nél, akkor valami olyan gond van amivel innen nem tudok mit kezdeni. :(

2013. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!