Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Amikor portot nyitok routeren,...

Amikor portot nyitok routeren, a sajátom, vagy bármilyen IP címet megadhatok? (kép lent)

Figyelt kérdés

[link]


Bekereteztem, hogy itt mire gondolok, látszólag az IP címek nem egyeznek. Ezeknek itt feltétlen egyezni kell?


Újra feltettem a Windows 7-et, és az IP címem is megváltozott (ami az asztalon van Rainmeter NETWORK kis ablakban)..


Ugye újra portot kellet nyitnom a tűzfalon telepítés után és a régi beállítások szerint csináltam:


[link]


Itt csak az a lényeg, hogy itt is ugyanaz az IP cím van, ami routeren + a többi is a régi beállítás szerint.

Routeren nem kellett semmit csinálnom, mert minden megmaradt és elsősorban ahhoz igazodtam.

Port nyitás óta a routerem néha kihagy, és ezt írja, a Chrome: "A DNS-kiszolgáló nem válaszol", vagy lehet véletlen egybeesés is? Mert most ép pirosan világított a routeren az internet.. Ez általában akkor szokott, ha a szolgáltatónál van a hiba.

De azért inkább rákérdezek.

Ja, és most a UPC is elment, ami nethez van kötve.. Ez nem tudom nálatok hogy van, de én szlovákiai vagyok. Nálunk így.


Portot e szerint a módszer szerint nyitottam

[link]

Csak, hogyha valamit nem írtam le világosan, akkor így tiszta legyen a kép.


Előre is köszi. :)



2013. jan. 2. 13:57
 1/6 wasteerr ***** válasza:

Futtatás -> cmd

A Parancssorba írd a következőt: ipconfig

Ami az alapértelmezett átjárónál van, azt kell beírni port nyitáskor.

2013. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na ilyet is ritkán látok, hogy valaki 2 screenshotot mellékel és normálisan leírja a problémáját...


egyébként sajna rosszul csináltad, az új oprendszernek semmi köze nincsen az internal ip-hez, a routerben a dhcp szerver beállításainál le kell foglalni a hálókártyád MAC-címéhez egy ip címet, amire a portokat nyitod és innentől kezdve mindig azt a címet kapod a routertől

2013. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Valahogy így kell kinéznie a MAC cím lefoglalásának?

Csak az elsőt kiválasztom, beírom az IP címet és kész..?


[link]


Egyébként köszi a válaszokat :) Az első kijavította magát..üzenetben, az IP címet kell nézni, ha valaki másnak is ilyen problémája lenne :)

2013. jan. 2. 14:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Már megcsináltam (:
2013. jan. 2. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:

ez a MAC filter a wifinél, nem itt kell

de akkor remélem megtaláltad az Address Reservation-t

vagy szlovákul mittudomén xD

2013. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szétnéztem, de más MAC-os cucc nem volt. Aztán megnéztem a router állapotát és a MAC címnél az volt, amit oda írtam.. (meg ha hibás címet írtam oda, -ha nem fejeztem még be- egyből értesített, hogy hibás. Aztán beírtam az egészet,és elfogadta. Szerintem ezek a tuskók összevonhatták. Azóta minden oké a nettel. :D
2013. jan. 2. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!