Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A routerem ennek a PC-nek a...

A routerem ennek a PC-nek a 192.168. 0.100 IP-címet adja. Ha ugyanezt az internetet átdugom a játékkonzolomra vagy a laptopomba akkor az IP-cím változatlan marad?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem törvényszerűen. Az eszközök DHCP-vel kérnek egy IP címet a routertől, ami általában sorban adja egy tartományon belül, tehát alapból megkaphatja ugyanazt a címet más eszköz is (ha nincs használva). Viszont a routeren be tudsz állítani fix (belső) IP címet minden MAC-címmel rendelkező eszközhöz.
2013. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Remélem a lényegét sikerült megértenem a válaszodnak. Most az a helyzet nálam hogy van egy routerem, ami kettő osztja a netet. Egyik apám PC-jére, a másik azu én szobámba jön. A szobámba 20 centire van egymástól egy xbox360 meg a pc-m. Szóval amelyiket épp használom abba 5 mp alatt átkötöm a netet. Az volt a gond hogy ha én letöltöttem akkor fater nem tudott rendesen netezni, ha pedig fater netezett akkor én nem tudtam xbox-on neten játszani mert laggos volt a játék még 25 megás nettel is ha ketten használjuk. Most a routeremen beállítottam az IPQoS -t ugy hogy megnéztem apám PC-jének IP-címét és beállítottam a Bandwidt-ben hogy minimum 12 megát kapjon, megnéztem az én PC-m Ip-címét is és ezt is beállítottam hogy minimum 12 megát kapjon, igy ha ketten netezünk már semmiképp sem tudjuk egymást zavarni. Csak azt nem tudom ha majd xboxon játszok akkor az xbox-ra is ez az Ip-cím vonatkozik-e majd vagy egy másikat ad neki a router, mert ha másikat kap akkor arra az Ipcímre és be kéne állítanom a Bandwidth-et minimum 12 gigára és nem lenne gond, csak sehogy sem tudom megnézni az xbox-omon az Ip-címem...:(
2013. jan. 2. 11:43
 3/4 anonim ***** válasza:

A következőt kéne tenned: csatlakoztatod az XBOX-ot a netre, majd faterod gépén lépj be a routerbe és úgy már látni fogod mindkét gépet mint csatlakoztatott eszközt (és persze a leosztott IP címüket is). Így beállíthatod az XBOX-ra is a QOS-t.


Esetleg egy másik lehetőség, hogy harmadik kábellel rácsatlakoztatod az XBOX-ot a routerre, így a saját gépedről is beállíthatod a dolgot, aztán többé nem kell a kábelekkel szórakozni. :)

2013. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi ez jó ötlet volt! Fater pc-je 192.168.0.100, az én gépemé 192.168.0.101, az xbox-é pedig 192.168.0.104. Lehet azért 104 a vége mert az xbox elött már rácsatlakozott a routeremre egy két haverom laptopja is és azokat megjegyezte? Én erre tudok tippelni, vagy nem tud számlolni, mindenesetre a probléma igy megoldódott köszi. Tervbe van a 3. kábel, ha csak egy kábel krédése lenne már rég megcsináltuk volna, csak a szobámba 3 falat is át kell fúrni a nappaliból idáig, akkor meg hülyék voltunk amikor csináltuk 1,5 éve, csinálhattuk volna már akkor úgy hogy 2-3 vezetéket áthozunk és kész, de mind1 tervbe van majd valamikor.
2013. jan. 2. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!