Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook jelszó feltörés?

Facebook jelszó feltörés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a facebook profilom biztonságával van gondom.

A volt párom nyomoz utánam, és folyamatosan belép a facebookomra, úgy hogy hetente változtatom az FB és az emailem jelszavát is (a 2.email címemét is...), mégis be tud lépni...Volt olyan, hogy kint ült az autóban a házunk előtt, én az fb chaten beszélgettem valakivel, és az exem írt egy sms-t, hogy ki ez a XY és minek irogat nekem olyanokat hogy:....És itt pontosan leírta azt, amit az ismerősöm írt nekem percekkel előtte...


Hogy tud belépni hozzám, hogy láthatja???

Nagyon köszönöm a segítséget!



2012. nov. 24. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
jelentsd fel
2012. nov. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

1. keylogger van a gépeden

(ahogy megváltoztatod a jelszót azonnal leadja a "megrendelőjének", + azt is látja, szóról szóra, hogy épen mit gépelsz a billentyűzeten.

2. lehetőség, nagyon gyenge jelszavakat használsz!

minimum, 15 speciális karaktereket tartalmazót próbálj használni.

De, én inkább az 1. pontra tippelek, a vázoltak alapján, az tűnik reálisnak.

Jelentsd a rendőrségen, és ha azok szakemberei átvizsgálják a gépedet, tudni fogják, hogy hol keressék a keylogger "címzettjéből"...

2012. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Keyloggert el tudok távolítani a gépemről? Milyen keresőprogram találhatja meg?

Egyelőre nem akarok rendőrséghez fordulni.

2012. nov. 24. 20:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak a PC-men lehet ilyen program, vagy a telefonomon (Iphone4) is?
2012. nov. 24. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

lehet mindkettőn, de ha eddig nem tünt fel, nem találtad meg, eztán sem fogod... jól rejtőzködik, erre találták ki.

(gyaluld le, Formázd meg a merevlemezed, akkor biztosan törlődik róla, az összes többi adattal együtt!!!)

2012. nov. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
spyware terminator letörli :)
2012. nov. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Valószínűleg keylogger van a gépeden, ahogy az leírták.


Amit én javasolok az az, hogy

1) az adataidat mentsd le és telepítsd újra a gépet

2) ne a böngésződben tárold a jelszavakat használj pl LastPass-t (ezt érdemes még formázás előtt és akkor eltárolja oda az összes jelszavad, mikor újratelepítetted a gépet onnan egyszerűen vissza tudod állítani)

3) itt generálj jelszót: [link] a LastPass megjegyzi helyetted.

4) Facebook/Fiók beállítások/Biztonság ott a Bejelentkezési értesítőket és a Bejelentkezés jóváhagyását engedélyezd. Megadod a telefonszámodat és mindig kapsz egy ingyen SMS-t amikor valaki be akar jelentkezni egy kóddal amit ha nem adsz meg nem tudsz belépni.


Aki ezen is túljut annak gratulálok. :) Sok sikert!

2012. nov. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!