Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit kell figyelembe venni...

Mit kell figyelembe venni wifi router vásárlásakor? Tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Wifi routert szeretnék vásárolni, lehetőleg olyat,ami nagyobb hatótávolságú. Viszont nagyon buta vagyok az ilyenhez, és nem tudom mit kell figyelembe venni. Boltban nem akarom megkérdezni, mert nem bízom benne, hogy valóban azt ajánlják, ami nekem kell. Első emeleten lakom, de tesómék a negyediken, így jó lenne, ha mind a ketten tudnánk használni. Tud valaki tanácsot adni milyet válasszak? Ha vásárolok valamilyent, az általában kompatibilis bármilyen asztali géppel, vagy laptoppal?Ha van vezetékes internet, ami routeres, arra lehet kapcsolni, vagy külön stick kell minden géphez?

Köszönöm előre is!



2012. okt. 18. 16:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Én TPlink-es routert ajánlanék. Ebből már lehet "KIT" kiszerelést is kapni. Ez tartalmaz egy routert és egy usb-s Sticket amit más gépbe bedugva tudod a routert elérni.


Alapesetben egy router kell mondjuk hozzád, ebbe kell belekötni a szolgáltató vezetékét, hogy legyen internet. Ezt vezetékesen kötném a te gépedre. Ha nálad valaki még laptopot használ akkor az vezeték nélkül WiFi-n el tudja érni az internetet.

A tesód a negyediken két féle képen érheti el a routert.

1. kihúztok egy megfelelő hosszúságú kábelt a router és az ő gépe között. Hátrány hogy csak azon a gépen lehet használni, de legalább stabilan fog működni.

2. vezeték nélküli kapcsolatot alakítotok ki. Ez lehet USB Stick vagy gépbe építhető kártya formájú. Ez nem annyira stabil ha a távolságot nézzük (3 emelet különbség = kb.9-10m távolság), mert nálatok már a gyakorlati távolság eléri azt a szintet ahol még normálisan működhet (de nem biztos).


Itt egy TPLink-es Kit :

[link]

[link]

2012. okt. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!