Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy faluba milyen Wifi routert...

Egy faluba milyen Wifi routert vegyek? A simát ami a szobában van vagy a parabolás wifi routert.

Figyelt kérdés
Mert faluban lakok csak nem tudom milyet vegyek.

2012. okt. 14. 08:30
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:
Mi az hogy parabolás?
2012. okt. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hogy milyet vegyél, az dönti, el, hogy mire használnád. Na már most, a "faluban lakok" nem túl tág leírás.

Kéne olyan adat, hogy milyen a neted, honnan-hova menne a jel, meg még minden egyéb, ami szerinted fontos lehet.

A "parabolás wifi" magyarázata meg engem is érdekelne.

G.

2012. okt. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2012. okt. 14. 09:29
 4/11 P.O.C. ***** válasza:

Az nem router, hanem egy felturbózott USB -s Wi-Fi adapter panel antennával. Akkor kell, ilyen ha több száz méterről esetleg 1-2 km -ről akarsz Wi-Fi jelet befogni.


Ha van saját vezetékes vagy mikrohullámú internet előfizetésed, akkor sima beltéri Wi-Fi router -re van szükséged.

Pl.: [link]


Ha nagyobb hatótáv kell, mint 1-2 szoba, és gyorsabb, stabilabb Wi-Fi hálózat, akkor többantennás MIMO router -ek az ajánlottak.

pl.:

[link]

[link]

2012. okt. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És ennek a MIMO routernek mennyi a hatótáva kb.Mert egy faluban nem mindenhol van Wifi.
2012. okt. 14. 10:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Te most akkor lopni akarod valakinek a netjét, vagy a saját netedet szeretnéd wifivel használni például telefonon vagy laptopon?
2012. okt. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 algopirin ***** válasza:

Ha a saját netedet kötöd rá a wifi-re tökmindegy a hatótávolsága házon belül valoszinü működni fog "szántás" közben ne akarjál már netezni, ha meg majd nagy okosan lenyúlod a szomszédét gondolatod támadt, nem jó ötlet.

Az ilyen tunig wifi antennák meg a fene tudja mennyire működnek ha van egy X erősségű jel amit tud fogni és az már értelemszerűen zajos közel se akkora adatátvitelt tesz lehetövé, és azt adja tovább felerősítve attól jobb-gyorsabb nem hiszem hogy lesz az adatátvitel, ok. lehet hogy felerősíti a jelet viszont a "veszteség" már adott mikor elér hozzá így max a jelet tudja erősíteni az adatátviteli sebesség ugyan úgy leromlik...szerintem de valaki jobba ért hozzá felhomályosíthatna.

2012. okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk nincs saját netem akkor kültéri router kell.
2012. okt. 14. 10:23
 9/11 P.O.C. ***** válasza:
Akkor Internet előfizetés kell.
2012. okt. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 algopirin ***** válasza:

Mondom én warezpistike :)

Ha nincs saját neted akkor így se lesz, milyen kültéri routerre gondoltál ?

Ha ezeket kirakod a hidegbe esőbe valoszinü pár óra és ajtót lehet csak kitámasztani velük.

Hidd már el hogy nem az a megoldás lenyúlod a szomszéd netjét, az se biztos olyan birkák hogy nem védik le jelszóval hiába fogsz be valami csoda antennával 10-20 hálózatot ha mind le van védve ha meg feltöröd bár kétlem meglenne hozzá a képességed az már "bűncselekmény" de levédetlen hálózatra rákapcsolódni a tulajdonos tudta nélkül is legalább "szabálysértés" de felőlem csináld.

A megoldás előfizetsz egy netre vagy a szomszéddal közösen és együtt fizetitek a havidíjat és mindenkinek jó lesz de a "lenyúlás" nem jó ötlet azzal csak megszívod.

2012. okt. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!