Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 1 IP címre hogy lehet 2...

1 IP címre hogy lehet 2 Szerver? Profiknak

Figyelt kérdés

Hali, 1 IP címet kaptunk és rászeretnénk kötni egy második szervert is de csak az elsőt találja meg az IP cím, ha másodikon szeretnénk uTorrent Webui-t vagy hansonló FTP progi stb már nem találja meg a második szervert :(

Whatismyip.com ugyanazt az IP-t adja... Routert? Switchet vagy mit konfigoljunk hogy menjen a Linuxos szerver és a Windows 2008 szerver is?



2012. okt. 11. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Switch nem tudom, hogy működik-e, azt még soha nem próbáltam, nálam profibbtól kéne megkérdezni.

De router simán.

Azon belül meg a port forwarding, azaz port továbbítás funkció lesz nagy segítségedre.

Ha pl web szerver az egyik, ftp a másik gépen, akkor a 80-as portot az egyikre, a 21-est meg a másikra irányítod.

2012. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És milyen IP címeken lesz elérhető vagy egy IP cím lesz akkor is? Hova irányítom a routerben?
2012. okt. 11. 19:20
 3/12 anonim ***** válasza:

Az az IP cím, ami kívülről látszik, és amit a whatismyip.org is visszaad, az tulajdonképpen a routered IP címe. Kívülről nézve mind2 gép ugyanazon az IP-n lesz elérhető.


A routeren belül levő gépeknek maga a router ad IP címet, olyanokat, hogy 192.168.0.100 például. Ez a belső cím már különböző lesz, minden a routerre kötött gépen, de ez nem látszik kívülről.


Az előttem szóló jól mondja, port forwarding-gal lehet beállítani, hogy az egyes porton bejövő csomagok melyik gép felé menjenek tovább. Ehhez célszerű, ha a LAN gépeinek fix IP-címet állítasz be, és csak az alkalmanként csatlakozókat (pl. okostelefon) szolgálja ki a DHCP.


Olvass ennek a témának sokkal alaposabban utána, mielőtt nekiállsz a routert konfigurálni.

2012. okt. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kovpet ***** válasza:
Én nem használnék külön devicet a NAT-ra, a Linuxot tenném frontendnek és mögé a Windowst és iptables-szel dobnám át a szükséges portokat.
2012. okt. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudnátok 1 screensotot mutatni hogy hogy irányítom 1-ik gépre az FTP-t (port: 21) és a másikra az uTorrentet?(12345).


És ha már 1-re irányul az FTP a másikra már nem mehet vagy csak más portot kell adni?

2012. okt. 12. 18:37
 6/12 A kérdező kommentje:
Lenne valaki olyan kedves? :)
2012. okt. 15. 08:54
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt olvasd el. Lejjebb van egy-két screenshot is, de ahány router, annyi féle kezelőfelület.

2012. okt. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez a pontos típusa:

54M Wireless Router

Model No. TL-WR340G/TL-WR340GD

2012. okt. 16. 12:07
 9/12 A kérdező kommentje:

Itt vagyok:

[link]


80 csak 1 PC-re mehet? Mert már a másikon a weboldalak nem mennek...

2012. okt. 16. 12:35
 10/12 kovpet ***** válasza:

Nyilván csak egyre mehet :)


Ha ketté akarod osztani a webes forgalmat, akkor applikációs szinten kell, valami proxyval.

2012. okt. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!