Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi baja a mobil internetnek?

Mi baja a mobil internetnek?

Figyelt kérdés
Vodafonos mobil netünk van. Pendriveszerü kis modemmel. A laptop-pal tökéletesen működik, de az asztali gépem nem bírja a modemet. Ha csatlakozatatom elkezd darálni, fel fel villan a homokóra és fel-fel ugrik egy sajátgép ablak, a modem tartalmával - de csak egy-egy pillanatra. Ez megy kb 10 percig, aztn lehet csak netezni - akkor már nem csinálja. Mi lehet ennek az oka? Az USB a hibás?
2009. aug. 5. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod,a modem a laptoppal tökéletesen működik, az asztali géppel viszont nem.Valószínüleg a modem az jó,és az asztaligép a ludas,nem a modem.
2009. aug. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is ez a helyzet. Csak azt nem tudom, hogy mit csináljak az asztali géppel, hogy jó legyen. Ebből a szempontból tényleg pontatlan volt a kérdésem.
2009. aug. 5. 16:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Probáld meg, hogy a gép hátulján lévő vmelyik USB-re csatlakoztatod az eszközt.
2009. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha hátsó USB csatlakozóval nem megfelelő a térerő, akkor használd az eszközhöz kapott adatkábelt, húzd előre. (Én is Vodás vagyok).
2009. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Már végigpróbálgattam mindegyik USB csatlakozást.

Nem a térerővel van baj.

AZért köszönöm

2009. aug. 5. 22:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor az a asztali gép egyik USB csatlakozója sem működik normálisan? Volt ilyen gondom a régebbi gépemmel. Ez lehet TCP klient probléma, de lehet fertőzés is. Milyen tűzfalad van?
2009. aug. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Most hirtelen nem tudom milyen a tűzfalam, de próbáltam úgy, hogy ki volt kapcsolva.

Esetleg akkor az USB-ket cseréljem ki?

Létezik olyan, hogy elavult egy USB csatl?

2009. aug. 6. 14:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a Helyi hálózat beállítása hibás. Rendszergazdai oldal/Startmenű/Minden program/Csatlakozás/Összes kapcsolat/Hálózati kapcsolatok/Speciális/Speciális beállítások/Helyi kapcsolat kötései, Fájl és nyomtatómegosztás. TCP/IP 6, TCP/IP Protokoll. A Microsoft Network és az Ügyfélnél ugyanezeknél legyen benne a pipa. Nézd meg ezeket a beállításokat az asztali gépen. Az nyilvánvaló, hogy látja a modemet, mert elindul.
2009. aug. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2009. aug. 6. 14:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Tűzfal nélkül életveszélyes netezni, ha Windows az op.rendszered. Windows tűzfal semmit se ér. Töltsd le és telepitsd ezt: [link]

Kaspersky Internet Security 2009. 30 napos próbaverzió kulccsal. Ha tetszik, vedd meg, tűzfal, viruskergető és kémprogram irtó egyben. Az asztali gépen valami dög lehet!

2009. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!