Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Fujitsu Siemens Amilo laptopom...

Fujitsu Siemens Amilo laptopomon elvileg van WIFI, de nem működik. Mi lehet az oka? Állítólag Vistát kellett volna rátelepíteni Windows XP helyett. Igaz ez? Hol tudom ezeket letölteni? Ha működik a WIFI azt honnan veszem észre?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 12:57
 1/5 Komplikato ***** válasza:
Kéne futtatni egy Aida64-et, hátha megmondja milyen Wifi vezérlő van a gépedben és/vagy rákeresni a géped PONTOS típússzámára a Googleval. Van esélye, hogy nincs hozzá XP driver. De ha van, akkor ezek alapján meg lehet keresni.
2012. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
66%

Előfordulhat, hogy egy adott notihoz nem készíti el az XP -s driver -eket, utility- ket a gyártó. Pl. ha a Wi-Fi -t valamilyen valamilyen segédpogival kell bekapcsolni (pl. FN Key Utility) és ahhoz nincs XP -s változat, akkor lehetséges hogy nem tudod majd használni. Fel kell menni a gyártó oldalára és megnézni, hogy vannak-e hozzá XP -s driverek, ha nincsenek akkor mehet is fel a Vista. Nem olyan rossz az, ahogy azt sok agyatlan terjeszti a mái napig.


Ha működik a Wi-Fi a Windows Wi-Fi kezeője (WZC) automatikusan feltérképezi az elérhető hálózatokat, ha csak nem külön az adaptergyártó által biztosított programot használod.

2012. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Komplikato ***** válasza:

"Fel kell menni a gyártó oldalára és megnézni, hogy vannak-e hozzá XP -s driverek, ha nincsenek akkor mehet is fel a Vista."


Ezért volt egy olyan oldal, ahol a "gyártó által nem támogatott" HW egységekhez volt összeszedve a más gyártók által kiadott XP driver gyűjteményben. Amekkora mázlim van, elhagytam a gyűjtő oldal linkjét újratelepítésnél. De létezik. Az esetek 80%-ban van driver. Viszont az is tény, létezik olyan eszköz amihez nincsen.

2012. okt. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondom igen xp helyet jobban járnál a windovs vistával,és a windovs7 is egy szar,nekem vista ultamate van a gépemen volt már az elöbb emlitet 2 de szarvolt nekem velük dolgozni. Ha meg nemvagy tisztában a laptoppal kapcsolatban vid be egy számitógépszervizbe azok helyreteszik éa feltelepitik neked a windovst persze win 7 xp t ajánlanak de a vista az a legjobb én is összevesztem veleük 3500 ft ért e2 óra alat kész a géped
2012. okt. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
igen egyszerű a dolog. El kell olvasni a kezelési leírást. Az olvasás közben vélhetőleg fel fog tűnni a fn+F2 billentyűkombináció. Esetleg az Odyssey nevű program. Esetleg a BIOS update lehetősége.
2013. jún. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!