Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nincs intenret routerrel, miért?

Nincs intenret routerrel, miért?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdésem lenne,hogy van itthon 3gép és eddig 2gép ment a routerröl (digi net van,és az is van bedugva a routerbe) És én bedugom az utp kábelt a routerbe a led világít is de a gépem nem csatlakozik a netre, próbálkozik de egy fél perc múlva azt írja ki hogy a kapcsolat korlátozott vagy nem jött létre.már frissítettem a hálókártya drivert is de semmi.Mi lehet a gond,és hogyan tudnám megoldani?

2012. szept. 11. 15:53
 1/7 A kérdező kommentje:

*Internet

elnézést csak nem otthon vagyok és sietek

2012. szept. 11. 15:54
 2/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy croslink kábellel próbálkozol, esetleg rossz a kábel. Próbáld ki a gépet egy működő gép kábelére kötni, ha ott jó, akkor a kábel a ludas, ha nem, akkor lehet tovább keresni.
2012. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
na a kabelt ami az én gépembe megy,azt bedugtam egy laptopba és ott van net,nálam ugyan úgy nincs.amugy a kabel full új,ma vettem
2012. szept. 11. 16:41
 4/7 anonim ***** válasza:
A kábel két végét fogd meg, és fordítsd úgy, hogy egy irányba nézzenek, és a lenyomható pöckük alul legyen. Ha ez meg van nézd meg, hogy a színsorrend azonos e pl.: 1. vég: zöld-fehér, zöld 2. vég: narancs-fehér-narancs. Csak mert ha cros-link a kábel, attól működhet a laptopon, de pl.: egy régi gépnél már nem fog működni.
2012. szept. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
patch kábel van és a laptop egyből érzékeli az én gépem is csak hát netre nem kapcsolódik
2012. szept. 11. 17:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor további lehetőségek.

1: MAC cím szűrés van a routeren, ezért a DHCP-től nem kap címet a géped. TP-link router esetében, ezt a DHCP menü Address reservation menüpontjában nézheted meg.

2: A router DHCP szerverén a kiosztható IP-címek tartománya nagyon kicsi, ezért a te gépednek már nem jut IP.

2012. szept. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
meg van a hiba,valószínűleg a hálókártya a gond,itthon találtam egy hálókártyát bedugtam és simán megy a net.akkor mi lehet a baj az integrált hálókártyával ?
2012. szept. 12. 07:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!