Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom bekötni TP-LINK...

Csak Egy Joci kérdése:

Hogyan tudom bekötni TP-LINK TL-WR941ND routerem ADSL2 (DSL-360R) modemem mellé?

Figyelt kérdés

Van egy DSL-360R ADSL2 modemem és egy TP-LINK TL-WR941ND routerem. A modem LAN portjából indítottam egy telefonkábelt (RJ-45) a router WAN portjába. a router lan1 portjából pedig a számítógép hátlapján található csatlakozóra. a tápkábelt is bekötöttem. az internet rendesen bejön a modemembe telefonvonalról (PPPoE)..

a számítógépemen nincs internet, mi lehet a probléma??? rosszul kötöttem be a routert? a router konfiguráltam is, de még így is rossz! mi lehet a baj??



2012. szept. 8. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is nézz meg egy telefonkábelt és azt amit te annak hívtál! Amire te gondolsz az ethernet kábel v. UTP kábel, kinek hogy tetszik.

Az összekötés jó. Routerbe be kell lépni 192.168.1.1 v. 192.168.2.1-es címen, és a WAN beállításoknál be kell állítani a PPPoE csatlakozást. Utána mennie kell.

2012. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
Leírás: [link]
2012. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,hogy jól kötöttem be a routert, IP cím alapján konfiguráltam is, beállítottam a PPPoE kapcsolatot, levédtem WPA2-PSK titkosítással, el is neveztem, mindent megcsináltam, mégsem jó. A router elején a LAN1 portot jelző LED zölden világít, tehát jól csatlakoztattam a géphez. WIFI-vel fogható az internet,de a gépemen nincs,nem tudok rá csatlakozni. A hálózati térképet is megnéztem a hálózat megosztási központban, ott azt mutatta, hogy jól össze van kötve a router a géppel de mégsem jön be az internet a gépen.
2012. szept. 9. 08:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Gépen esetleg nincsen fix ip beállítva? Wifin honnan tudod, hogy van net?
2012. szept. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

A status menüben látod, hogy csatlakozik? Kapsz külső IP címeket (WAN)?

Ha igen, akkor futtasd ezt: [link]

2012. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Wifin kimutatja a netet, de ott sem megy.
2012. szept. 10. 17:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!