Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom megoldani ezt a...

Makikaa kérdése:

Hogyan tudom megoldani ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Adott egy irodai hálózat. Hozzá a szolgáltatótól kapott modem és egy wifis router. A gond, hogy aki eddig a rendszergazdai teendőket végezte, elérhetetlen. Sem a szolgáltatótól kapott(Invitel, ADSL) papír, sem a router felhasználó neve és jelszava nem ismert, nincs meg.

Az irodában wifi kapcsolatot használó laptop újratelepítésre vár, de ezek ismerete hiányában nem érdemes, mert nem lehetséges a felcsatlakozás.


Hogyan tudnám áthidalni ezt a problémát?


Elvileg a szolgáltatótól meg lehetne tudakolni a felhasználónevet és a hozzá tartozó jelszót, hogy egyáltalán legyen net. Ha ez megvan a routert tudom resetelni, és ekkor default értékekre állítja az ahhoz tartozó nevet és jelszót. Utóbbiak a routeren fel vannak tüntetve, hogy alapra állításnál pl. admin és admin. Ha ezek megvannak, akkor a 168.192.1.1 címen be tudok lépni a routerhez, és ott a wifi jelszavát tudom módosítani. Így megoldódik a probléma.

A másik kérdés, hogy ez így levezetve jó elgondolás-e?



2012. szept. 7. 10:18
 1/2 Hunter92 ***** válasza:
Tökéletes az elgondolás.
2012. szept. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést!
2012. szept. 7. 10:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!