Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vezetek nelkuli internet...

Rmiki kérdése:

Vezetek nelkuli internet beallitas. Csak haladoknak?

Figyelt kérdés
A kerdes: van egy usb netem, egy laptopom, egy routerem, es egy ethernet kabelem. ebbol akarok wifit csinalni, tudtok segiteni?

2012. szept. 7. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
NEM :(
2012. szept. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Érdekes lenne a router típusa.

Lehetőségek:

1.) Már lehet kapni olyan wifi routereket, amib beteszed az USB sticket és ossza a netet.

2.) Esetleg lehetne úgy, hogy a laptopba az USB stick, laptopon wifit AD-hoc-ra állítod és lehet rá csatlakozni. Hátrány: laptopnak menni kell + ad-hoc nem mindig szokott menni elsőre

3.) USB a laptopba, laptop ehternettel a routerbe és a laptopon meg kell osztani a netet a router felé, a router wifin szórja tovább. Hátrány: laptopnak mennie kell folyamatosan

2012. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nagzon szepen koszonom. valoszinuleg a masodik vagy a harmadik megoldas lesz a jo, mert r outer nem usb csatlakozos. megprobalom megcsinalni. nagyon koszonom a segitseget!
2012. szept. 7. 11:29
 4/9 A kérdező kommentje:
a 3as verzio laptop megosztja a wifit ebben tudnal segiteni, mert nem nagyon tudom beallitani...
2012. szept. 7. 11:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyent konkrétan én sem csináltam még.

Első körben fix ip-t állítanék a gépnek, majd beállítanám a net megosztást (talán csak egy pipa).

Aztán a routert úgy állítanám úgy h a laptop ip címével essenek egy tartományba (az utolsó szám térjen csak el).

Aztán az ethernet kábelt a router egyik lan portjába dugnám.

Amikor egy gép csatlakozik, akkor nem lesz rajta net automatikusan, hanem alapértelmezett átjáróként be kell állítani neki a laptopot.


Másik eljárás hasonló, csak a router WAN portjába dugnám a kábelt és a WAN beállításoknál beállítanám a statikus IP-t. Ekkor elvileg a laptoptól kapja a netet, majd saját neten osztja tovább. Ennek előnye, hogy a gépek automatikusan csatlakoznak a netre is, de pl a laptop megosztásait nem lehet majd látni a csatlakozott gépeken.


Még mindig úgy gondolod, hogy ez a könnyebb? :)

2012. szept. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem, ez nagyon neheznek hangzik... de azt az ad hoc os cuccot nem ertem, szerinted az egyszerubb?
2012. szept. 7. 12:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból egyszerűbb, hogy nincs a képben a router, ami további bonyodalmakat tud okozni.


Az adhocnál a laptop játsza a router szerepét is. Elvileg csak egy hálózatot csinálsz a laptopon, arra csatlakozik a másik gép és a laptopon osztod a netet a létrehozott hálónak.


Google sokat tud segíteni.

2012. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom az osszes segitseget
2012. szept. 7. 12:30
 9/9 anonim ***** válasza:
és müködik?
2012. szept. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!