Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem változik az IP...

Miért nem változik az IP címem sohase?

Figyelt kérdés
2 hónapja kötötték be a T-Home kábelnetet és egy Cisco EPC3925 modemet adtak. Ezalatt a 2 hónap alatt egyszer sem változott az IP cím pedig már áramtalanítottam a modemet, kihúztam a Coax kábelt 1 órára és még mindig ugyan azt az IP-t kaptam. Mi lehetne csinálni?

2012. aug. 28. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is T-home van, és nekem sem változik, egyszerűen a DHCP szerveren rögzítve van, hogy egy MAC cím meddig bérelheti, az IP címet, itt T-home-nál ez k az örkköé valóság:D Nekem 1 éve nem változott:D Amúgy a MAC cím átírásával tudsz új ip-t szerezni, de nem tudom, hogy a routeretek webminjéhez hozzá fértek e.
2012. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából hozzáférhetnénk a kezelőfelületbe de a szerelő a semmi/semmi-ről beállított valami más felhasználónevet meg jelszót amit le is írt nekünk egy papírra de már eltűnt az a papír. És így csak a jelszintet tudom megnézni.
2012. aug. 28. 22:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy T-Home-nál van-e erre lehetőség, de alapvetően van dinamikus és fix IP. Fix IP-nél soha nem fog változni az IP címed, nem tudsz vele mit csinálni.

Ha dinamikus IP-d van, akkor már rég megváltozott volna, szóval érdeklődj telefonon, hogy hogyan lehetne lemondani a fix IP szolgáltatást - ha lehet.

2012. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: ez nem fix ip-s szolgáltatás, egyszeűen eszméletlen hosszú, az IP bérleti ideje.
2012. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A szerződésbe a Kiegészítő szolgáltatásoknál ott van hogy Fix Ip: - Tehát ki van húzva hogy nincs.
2012. aug. 28. 22:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Az Invitel DSL netnél minden éjfélkor egy pár perces net szakadással megváltozott az IP címem csak most hogy átváltottunk a T-Home-ra nem változik(gondolom azért mert ez nem DSL hanem kábelnet). De reménykedtem hogy van valami megoldás hogy mégis megtudjam változtatni.
2012. aug. 28. 22:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha felhívod az ügyfélszolgálatot(tmobilból ingyenes), akkor valahogy megoldják, hogy tudd a jelszót hozzá.
2012. aug. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak nem bannoltak vhonnan, vagy tárhelyes letöltés/filmnézés miatt gond? Vannak ilyen szolgáltatók (sztem is a kábelesek azok, pl. upc is ilyen), ahol nem szokott változni az ip-cím. Ez van! Esetleg mac cím változtatása kikényszerítheti, de lehet, hogy akkor újra kell regisztrálni vele (upc-nél pl. kellett, ezért maszkoltam a laptopot ugyanarra a mac címre, mint az asztalié, hogy ne nyekeregjen).

Ezért örülök a diginek, mert ott ez nem probléma...

2012. aug. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Online filmnézés miatt akarom megváltoztatni mert van egy 3 órás film és azon a helyen ahol fent van naponta csak 1,5 órát lehet megnézni.
2012. aug. 29. 10:10
 10/10 anonim ***** válasza:

#8. vok:

Ha így nem is megy, azért alternatív megoldásként kipróbálhatod a firefox+downloadhelper kigészítő párost, ill. a hidownload nevű progit, mert én ezekkel szinte mindent le tudok szedni, és ha időbe is telik, legfeljebb offline megnézed egyszerre. Streamelve vszeg úgysincs 2-3 GB (indiai 3 órás filmeket is gyakran csak 700MB-ba tömörítenek).

Esetleg, ha nem titok, akkor priviben küldd el a linket, én megnézem, hogy van-e mód a leszedésére, és majd megírom neked, hogy mire jutottam.

2012. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!