Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A T-home optinet szolgáltatást...

A T-home optinet szolgáltatást hogy tudom beállítani, hogy működjön a router is?

Figyelt kérdés

Internet csak akkor van, ha a modemből közvetlenül a gépbe dugom a lan kábelt, de ha routeren keresztül kötöm a géphez, nincs internet.

Kértem telefonos segítséget, azt mondták a routert külön be kell állítani, hogy az optinet szolgáltatással is működjön, de ebben ők nem tudnak segíteni.

Mit állítsak be a routeren, hogy használni tudjam optinettel?


2012. aug. 1. 20:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem az optinet szolgáltatást akarom beállítani hanem a routert. :) Rosszul tettem fel a kérdést.
2012. aug. 1. 20:22
 2/7 anonim ***** válasza:
Dugd össze a pc-vel a rutert és klonozd le a MAC címedet és utána müködni fog.
2012. aug. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző: Az a kábelnetnál van. Itt a PPPoE kapcsolatot kell beállítani.
2012. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a kérdezőnek: Milyen routered van?
2012. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tp-link TL-WR340GD
2012. aug. 2. 19:39
 6/7 A kérdező kommentje:

Most valamit összehoztam, van net a routeren keresztül.

De a router ip címét használja, az normális?

2012. aug. 2. 21:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen normális. A router a szolgáltatód IP címét szétossza több gépre is és mivel 1 gép nem kaphatja ugyan azt az ip-t(ebben az esetben a szolgáltatódét) ezért mindegyik gép a hálózaton belül más-más ip-t kap ami általában 192.168-al kezdődik viszont a router mögött mindegyik gép egynek látszik a szolgáltató által adott ip címmel.
2012. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!