Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TP-LINK router ip címét...

TP-LINK router ip címét hogyan tudnám megváltoztatni?

Figyelt kérdés
T-home Kábelnet internetem van, aminek van egy ip címe, és ezt gond nélkül tudom változtatni, de használok egy routert, aminek van egy fix ip-je, jelen esetben: 62.201.112.204, és ezt szeretném megváltoztatni, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá. A router pontos típusa: TL-WR740N.

2012. júl. 31. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A routereknek, két része van az egyik a WAN(router) ahova az internetet csatlakoztatod, a másik LAN(switch) amibe a számítógéped csatlakoztatod. A WAN oldal ip címét a szolgáltatod adja meg általában DHCP-n keresztül, ezt te nem módosíthatod. Amit módosíthatsz az a LAN oldal ip címe, ami Tplinknél általában 192.168.1.1, tehát amit írtál az értelmezhetetlen.
2012. júl. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de még is az van, hogy amikor router nélkül használom a netet, akkor az ip címem nem a fenti, ha akarom meg is tudom azt változtatni, de utána visszadugom a routert és a fenti IP címet kapja meg újra. És a másik gépnél is ugyan ez az(a fenti) IP cím van. Ezt nem értem, hogy miért nem a 192.168.1.100 vagy 101stb... Csak van közben még valahol egy sajátos IP címe a routernek, amiről én beszélek.
2012. júl. 31. 19:45
 3/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy más IP-t kapsz Routerről, illetve más más gépről, azért van mert a DHCP egy idő után hozzá rendeli a router/gép MAC címét egy IP címhez. Így amikor valamit csatlakoztatsz az mindig a "saját" IP címét fogja megkapni a DHCP szervertől. Ha a szöveg második felét jól értelmezem, akkor te a LAN ip címét akarod módosítani, itt legegyszerűbb resetelni a routert, majd belépni a 192.168.1.1-es ip címre, vagy ami a router alján van, és megadni a felhasznevet/jelszót ami admin/admin.
2012. júl. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Itt egy kép: [link]
2012. júl. 31. 19:53
 5/15 A kérdező kommentje:
A képen a pirossal bekarikázott IP címet kapja meg midnen eszköz, ami csatlakozik a routerhez. Vagyis ha rámegyünk a whatismyip.com oldalra, minden gépnél ugyan az az ip, és ez a gond.
2012. júl. 31. 19:56
 6/15 anonim ***** válasza:
Jó most már értem mi a probléma, ami nem is probléma, mert ennek így kell működnie. Az interneten elterjedt szabvány az IPv4 ami 4milliárd IP cím létrehozását, ezzel 4 milliárd külön álló gép hálózatra kötését teszi lehetővé, mivel ahogy a lakás címeknek úgy az IP címeknek is egyedinek kell lenniük. Idővel ez kevés lett a rengeteg gép miatt, de nem akartak bevezetni új szabványt, és feltalálták a NAT-ot. A NAT lényege, hogy több gép kb 65ezer gép lehet egyetlen IP cím mögött. A NAT lényege, hogy maszkolja az IP címeket, tegyük fel a belsőhálózatodon ott van 3 gép 192.168.1.100, 192.168.1.101, 192.168.1.102 IP címekkel, ezek belső IP címek ezzel a netre nem léphetsz fel. A NAT azt csinálja, hogy amikor fellépsz egy weblapra, akkor a küldő ip címét kicseréli a saját címére, vagyis a WAN címre, így a weboldal azt hiszi, hogy ő egy géppel, és nem egy routerrel kommunikál. Ezért mindenki akivel kommunikálsz a router címét fogja látni. Tehát amit látsz az egyszerűen a technológia velejárója.
2012. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Na legalább ezt már értem. És akkor semmi lehetőség nincs rá, hogy ne ebbe a "csoportba" tartozzon a routerünk?
2012. júl. 31. 20:15
 8/15 anonim ***** válasza:

A network menupontban tudod változtatni. Azzal viszont nagy valószínűséggel kizárod magadat az internetből. Az IP címek nem csak úgy isten nevében teremnek, hanem szigorú szabályok szerint osztják szét őket. Ez a cím a Magyar Telecomé: [link]

Ha lehetséges lenne következmények nélkül módosítani nyilvános IP címeket, összeborulna az internet.

2012. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Értem.


inetnum: 62.201.104.0 - 62.201.118.255


És ez azt jelenti, hogy a két érték között ha beírok egy ip-címet pl 62.201.112.205 akkor az működni fog?

2012. júl. 31. 20:29
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha másik IP-t akarsz a routerednek, akkor inkább a MAC címét változtasd meg, nagy az esély, hogy kapsz hozzá másik IP-t, és az biztos működni fog, nem fogja a DHCP másnak kiosztani.
2012. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!