Hogyan csinaljak sajat weboldalt?
Tanuld meg a HTML alapjait. Tényleg nem nehéz. Ha viszont tartalmat dinamikusan előállító honlapot szeretnél, ahhoz már nem árt programozni tudni, legalább alapszinten.
HTML-hez ajánlom a W3school oldalait, és rengeteg próbálkozást, kísérletezgetést. Szerintem HTML-t így lehet tanulni, és így érdekes is.
A legjobb megoldás, de tanulni kell hozzá ha megtanulod a html, css, javascript, php programozást.
Az elején elég a html vele párhuzamosan célszerű a css-t megtanulni. Ha ezek mennek akkor érdemes php és javascriptet is tanulni.
1. HTMK + CSS az oldalak tartalmát és kinézetét nagyon jól el lehet velük készíteni.
2. PHP és JavaScript egy dolgot könnyebb ezekkel megoldani ha szeretnél használni az oldalaidon. pl. űrlapok, jelszó védett oldalak, látogatottsági számláló Ezekre létezik kész program az interneten, de ha egyedit szeretnél vagy változtatni a weben találhatón akkor ismerned kell a kódot amiben írták.
Ha csak ismerkedsz vele akkor regisztrálj egy ingyenes tárhelyet. Ott nyugodtan próbálkozhatsz is akár félkész oldalakkal is. Senkit nem zavar annyira, mintha egy saját domaines tárhelyre töltenéd fel (saját domainen ha megnézik a félkész vagy rosszul kódolt oldalt akkor nem biztos, hogy később visszatérnek).
Ha már jól megy és van egy kész oldalad, és tényleg komolyan gondolod, akkor érdemes saját domaint használni. Egyébként megfelel az ingyenes tárhely is ha szórakozásból, hobbyból csinálod. De ha később keresni is szeretnél vele akkor saját domain+tárhely. Ezek e helyek jobban működnek, több dolg futását engedik, több szolgáltatást nyújtanak.
Itt van néhány oldal ami a kezdetektől mutatja be a készítést :
Egyébként tényleg ez a legjobb oldal, de csak angol nyelven érhető el :
Ez az oldal is angol nyelvű, de nagyon sok segítséget lehet kapni dinamikus oldalak készítésekor :
A HTML önmagában nem elég kell hozzá egy kis CSS, mert valahogy ki is kell néznie.
Javascript a kliens oldali kódhoz, és egy általad választott szerver oldali technológia. PHP, JPS, ASP...
Ezen felül nem árt, ha vágod a relációs adatbázisokat és kezelni is tudod valamennyire.
A másik gázos szitu egy honlap esetében, hogy hogyan is tévednek oda az emberek. Itt jön SEO-zás, vagyis a honalpot úgy optimalizálni, hogy a google rábukkanjon és kidobja találataként, ha a keresőszóhoz passzol az oldal. Ez egy külön szakma...
És persze még egy fontos dolog - már ha nem csak a gyakorlás és a tanulás a cél - mindig friss, releváns infókkal ellátni a látogatókat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!