Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik még egy ilyen internet...

Létezik még egy ilyen internet szolgáltató a világon?

Figyelt kérdés
Netportal-nak hívják a szolgáltatót és most kötöttünk velük új ADSL előfizetést. A problémeám a következő: El lett mondva nekik hogy 2 asztali és legalább 2 laptop van, azokhoz kell net. Kiküldtek egy nevesincs (Speedport W 500V) routert ami nem is lenne nagy baj. A baj ott kezdődik hogy olyan használati utasítást küldtek ami csak annyit tartalmaz h a kábeleket hova kell bedugni(telepítő CD nincs, router beállító IP cím szintén). A router 1 azaz 1 db LAN portot tartalmaz. Tehát csak az egyik asztali gépet tudom ellátni internettel, és ha a wifit is akarnám használni akkor fel kell hívni őket és majd ők engedélyezik azt! Gondoltam hogy összedugom a régi routeremmel de nem működött azzal sem. A szolgáltatótól kapott routerhez nem adtak semmilyen ismertetőt, ergo nem tudok belépni a menüjébe. Resetelés után szintén semmi. Ügyfélszolgáltatót felhívva tájékoztattak hogy semmilyen jogosultságom nincsen módosítgatni a routerem beállításait, és nem is fognak küldeni semmilyen használati utasítást. Sőt mivel reseteltem a routert én nem állíthatom be hanem vissza kell küldenem nekik és majd ők beállítják nekem újra. Létezik ilyen szolgáltató a világon? Azt már nem is említem hogyha a telefont is használni akarnám akkor a telefont nem a fali telefon aljzatba kell bedugnom hanem a routerbe! Most van net a régi routerrel(TP-LINK TD-W8960NB 300M ADSL2+Modem+Router) viszont telefon nincsen. Gondolkoztam azon hogy visszamondjam a szerződést csak nem tudom h mennyit számláznánk ki. Ti mit tennétek?
2012. júl. 3. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom hogy melyik településen élsz én perpi Orosházán és itt ha az Orosnetett felhívom bármi gonddal jönnek és megcsinálják.

Arra akarok kilyukadni hogy te is keres valakit aki ebben a szakmában van ha már azok nem jönnek ki lehet hogy ők tudják az új routerednek az ipcímét vagy van hozzá valamilyen CD...

Esetleg googléba ha beírod a router nevét (bocsi hogy most nem keresem meg neked ) akkor hátha találsz hozzá valamit... De szerintem a legjobb az lenne ha egy szakértőt keresel.

2012. júl. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze hogy ki fognak jönni de nekem itt az elvekkel van bajom. Milyen dolog már hogy nem küldenek semmilyen papírt és nincsen jogom a routeremet beállítani. Interneten már rákerestem többször de semmi. Amúgy informatikus a végzettségem és már több routert állítottam be, amihez volt rendesen papír meg minden. Ez az első szolgálltató aki szarakodik ilyenekkel. Nem utolsó sorban eléggé parasztos megoldásnak tartom hogy a telefon vezetéket nem a falba hanem a routerbe kell bedugni, vagyis csak az ő általuk adott routerrel lehet telefonálni semmilyen más boltban vett (esetleg fényévekkel jobb minőségű) eszközzel halott a telefonom.
2012. júl. 3. 14:59
 3/5 anonim ***** válasza:

" Amúgy informatikus a végzettségem és már több routert állítottam be "


tesó, messze vagy te az informatikustól,mint Makó Jeruzsálemtől,ha egy vacak router is kifog rajtad

2012. júl. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"tesó, messze vagy te az informatikustól,mint Makó Jeruzsálemtől,ha egy vacak router is kifog rajtad

"


Köszi a segítő kommentet. Ha végigolvastad volna "tesó" akkor láthatod h nem kaptam hozzá semmilyen laírást. Ennek fényében honnan szedjek hozzá infót, a seggem partjáról.

2012. júl. 3. 17:05
 5/5 anonim ***** válasza:

a google a barátod...

[link]


bár nem magyar, ha ebből nem szeded ki a lényeget akkor bújj el.

2012. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!