Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen wifi routert és mennyié...

Milyen wifi routert és mennyiért vegyek?

Figyelt kérdés
Támadt egy olyan ötletem h vennék egy wifi routert. Most készülök laptopot vásárolni ehhez kell. De meghagynám az asztali gépemet is. Abba szeretnék vm wifi usb adaptert v kártyát venni. Az a tervem h így a laptoppal is és a pc-vel is vezeték nélkül fogok internetezni. Lehetséges ez? Ha igen, hogyan? Részleteket.
2012. jún. 28. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehetségesnek lehetséges, de ha már van kábel(?), azt is használnám.

Szerintem mindenképp TP-Link routert vegyél. Azon belül hogy milyet, azt te döntöd el. Függ az elvárásaidtól és a netsebességtől. Szóval ezekre térj még ki.

2012. jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azért nem kell a kábel, mert nem akarom ide-oda dugdosni
2012. jún. 28. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Mind a kettőt használhatod vezeték nélkül.

De szerintem az alábbi bekötéseket használd.

A routert tedd a számítógép mellé és kösd össze vele kábellel, a leendő laptopot pedig vezeték nélkül használd.

Ha mindenképpen vezeték nélkül szeretnéd használni akkor szerintem szettben vedd meg a routert. Lehet olyan csomagot kapni amiben benne van 1db router és 1db usb-s adapter. Legalább nem kell bosszankodnod, hogy fog-e együtt működni a kettő.

A TP-Link egyébként nagyon jó minőséget gyárt.

pl.:

[link]

2012. jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ide-oda dugdosni?

A "főkábel" megy a routerbe, onnan pedig megy 1 asztali gépedbe (mert gondolom azt nem mozgatod folyamatosan).

A laptop meg a router wifijéről kapja a jelet/netet.

2012. jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hasonlóban gondolkodok én is, t-home netem van (modem), kitaláltam, hogy egy wifis routerrel megosztanám, s így a laptopot tudnánk használni netezéshez. Egyébként a szolgáltató felé kell jelezni valamit, vagy csak veszek egy routert és kész?
2012. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik szolgáltató engedi meg. De nem szólnak érte ha használod. Egy kérésük szokott lenni. Ha valami hiba van a nettel akkor próbáld meg router nélkül, hogy müködik-e. Valamint ha kijönnek karbantartást végezni akkor állítsd vissza az eredeti bekötést.

De nagyban függ a szolgáltatótól.

2012. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kösz Ice. Megkérdeztem közben a T-home-nál, nem kell semmi engedély, csak megveszem, a modem után kötöm és kész.
2012. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!