Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az hogy külföldön...

Miért van az hogy külföldön korlátlanok a mobilinternetek és olcsók de itt Magyarországon horribilis árúak és nem korlátlanok hanem letöltesz egy filmet azt belassítják mint az állat?

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert itt 2 hét múlva pisi adó meg kaki adó is lesz.Én sem értem hogy külföldön hogy csinálják vagy mit csinálnak jól de megírhatnának a receptet a parlamentben levőknek is.
2012. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mindenüt korlátlan? csak itt nem?

jó lehet ott ahol korlátlan :S

2012. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Azokon a hálózaton, ahol ténylegesen korlátlan mobilinternetet adnak, ott jóval kisebb a sávszélesség, mint ahol korlátozva van az adatforgalom.

Pl. valamikor a Vodafone teljesen korlátlan mobilnetet adott (csak a torrentett tiltotta, de bármennyi filmet le lehetet vele tölteni), és az előfizetők 2 azaz kettő százaléka generálta a teljes adatforgalom közel felét. Amikor lekorlátozták a csomagot, kb. kétszer gyorsabb lett a sebesség.

Egyébként nem mindenki használja filmletöltésre a netet, van aki csak emailezésre, hírek, meg cikkek olvasására, max. Facebookozásra használja. Bármennyire is fura, de egy átlagfelhasználó havi adatforgalma 2 Gb alatt van, ez az adatmennyiség kb. 2000-2500 weblap megnyitására elég, ami durván napi egy óra böngészés. Ez a legkisebb számítógépes netezésre szánt csomag adatforgalmi kerete, nem véletlenül. De akinek kevés, az akár 40 Gb-os csomagot is választhat, ami azért kábel, ADSL, vagy optikai internettel is elég nagy adatforgalomnak minősül. Persze aki többet használja, az fizessen is érte többet, de aki többet fizet, az kapjon nagyobb sávszélességet is, ez így igazságos!


Szerintem jogos a dolog, a mert a mobilinternet elsősorban nem arra való, hogy filmeket töltsenek le róla, meg torrentezzenek rajta, akinek ilyen mértékű adatforgalomra van szüksége, az rendeljen vezetékes internetet. Egyébként ott, ahol van mobilinternet szélessáv, ott nagy valószínűséggel vezetékes internetre is van lehetőség. Vezetékesben pedig havi 3-4000 Ft-ért találsz korlátlan adatforgalmút.


Ja, ha ugyanannál a szolgáltatónál veszel vezetékes és mobilinternetet, a kettő olcsóbb együtt. Több szolgáltató is kínál ilyen konstrukciót, mert nem csak a három mobilszolgáltató árul mobilinternetet. Ez azért előnyös, mert útközben elérsz minden weblapot, miközben az otthoniról töltöd le a filmeket.

2012. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem optikai internetem van, és egész nap a neten lógok, rendszeresen nézek rajta online filmeket/sorozatokat, YouTube, és egyéb videókat, honlapokat szerkesztek rajta, sőt szinte egész nap szól az online rádió is. Sokat beszélgetek Skypon is. Gyakorlatilag az online filmnézés adatforgalom terén felér a filmletöltéssel.


Ezzel együtt 34,8 Gb volt a múlt havi adatforgalmam a NetWorx alapján. Pedig tényleg nagyon sokat lógok rajta, mégsem volt ésszerűtlen a forgalmam.


Az előbb írtam, hogy akár 40 Gb-os csomag is rendelhető, ami még optikai neten is elég magas forgalomnak számít. Tényleg az, ésszerű használat mellet ennyi több, mint elegendő!

Akinek nem elég havi 40 Gb, az ne használjon mobilinternetet!


Az már más kérdés, hogy az említett 40 Gb-os csomag kb. három-négyszer drágább a korlátlan vezetékes internetnél, de a mobilítást meg kell fizetni. Aki pedig többet használja, az fizessen is többet érte, de ezért a sávszélessége is nagyobb, mint az alap csomagoké. :)

2012. jún. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem korlatlan, vagyis nem mindig.

Otthon a lakasban 20Mbps net van, havi kb 40 dolcsi es korlatlan hasznalat.

A telomon havi 200MB-t kapok, ezert (plusz a telefonalas es korlatlan sms-ert) havi 55 dolcsit fizetek. Ha a neten tulmegyek (elofordult mar, kirandultunk es sokat kellett navigalni) akkor $15 extrat szamolnak fel a kovetkezo megkezdett 200MB-ra...

Nincs ingyen, de nem is egy egrengeto osszeg, a mo-i arakhoz kepest.

2012. jún. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!