Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az alap natolás? Hol kell...

Kkovax38 kérdése:

Mi az alap natolás? Hol kell beállítani (utorrent 3.1.3)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Soha sem voltam számítógépes zseni. De sok dolgot megoldok magam is. Most fedeztem fel, hogy az egyik oldalon a kapcsolódásom passzív. Nem megy a le és feltöltés sem. Utánna néztem a megoldásnak. Az alábbiakat találtam. Ez már az én tudomásomat meghaladja, legyetek szívesek szájbarágósan elmagyarázni, hogy mit tegyek, és hogyan.


"Miért írja azt hogy a kapcsolatom passzív? (És miért fontos ez?)

A tracker úgy látja, hogy tűzfal mögött vagy NAT-olt hálózatban vagy, és nem tudsz bejövő kéréseket fogadni.

Ez azt jelenti, hogy más userek nem fognak tudni kapcsolódni hozzád, csak te hozzájuk. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy te csak aktív userektől fogsz tudni letölteni, szintén passzívaktól nem.

A probléma megoldása az lehet, hogy nyitsz a tűzfalon egy portot a bejövő kapcsolatok számára (amely portokat a kliensedben állíthatod be) vagy a NAT szerveren beállítod, hogy alap NAT-olást alkalmazzon a megadott portokon a NAPT helyett. (Ezek nagyon eltérőek lehetnek különböző router tipusoknál PortForward)."


W7 ultimate, széles sávon, Asus Modell RT-G32

Előre köszönöm.

kkovax38@t-online.hu



#porttovábbítás #NAT szerver #NAT-olás
2012. máj. 20. 12:13
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


A NAT-olást nem tudod szabályozni. Ha olyan helyen élsz, ahol a hálózat kialakítása NAT, és te is így kapod a netet, akkor sosem lehetsz aktív. Ez kisebb helységekre, falvakra jellemző, ahová kihúzzák a kábelt egy alközpontig, majd onnan egy routerre csatlakozik mindenki. Ott mindenki egy belső hálózat tagja, és kifelé a router 1 IP-n lát mindenkit (ebből pedig lehetnek ütközések, tiltással kapcsolatos problémák, mert ahol IP-szűrés van, ott csak egy ember tud csatlakozni, az azonos IP miatt a másik már nem juthat be, vagy ha egy oldalról kitiltják az IP-t, akkor a hálózatból mindenkit kitiltanak).


Ha nem ilyen helyzetben vagy, akkor ez inkább a router és tűzfal problémája lehet, ahol egyszerűen nincs a torrent kliens kiengedve a használt porton.

A tűzfalban is meg lehet adni kivételként a programot, vagy az általa használt portot.

A routerben is meg lehet adni kivételként, vagy ha van benne uPnP lehetőség, azt bekapcsolva is tud majd kommunikálni a kliens.


Viszont attól hogy passzív vagy, az nem jelenti a teljesen ellehetetlenült kapcsolatot. Passzívként tudsz aktívról tölteni és aktívnak feltölteni. Egyedül a passzív-passzív kapcsolat nem jön létre, viszont arányaiban a passzív felhasználó csak töredéke az aktívnak (néhány százalék).

2012. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!