Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell beállitani D Link...

Hogy kell beállitani D Link dl-524 routert a 192.168. 0.1 oldalon ahol van a konfiguracio, nem tudok kapcsolodni a routerre a wifivel?

Figyelt kérdés
van valakinek egy videoja vagy kepe akar a sajat beallitasairol h h kellene lenni? ma nyomtam egy 10seces resetet es azota nem tud felmenni...biztos kiment belole minden es nem tudom h kene lenni
2009. jún. 22. 15:16
 1/6 anonim válasza:

Milyen neted van, adsl vagy kábeles?

Megvan a szolgáltatótól kapott usernév/jelszó?

2009. jún. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kabeles ...upc chello.....kaptam jelszot mert a reset utan csak az jott ki h jelentkezek be es ott bejelentkeztem es kellet csinalni egy restartot...de nem tortent semmi aztan ekkor meg a tesomnak se ment a net....aztan valahogy elindult neki....de nekem jelzi is a netet de amikor beirom a / wpa2 / kodot...akkor nem megy ra jelzi h jo a net aztan abban a pillanatban le is all es megszakad a osszekotettes............ezert kene az ha valki lefenykepezne mondjuk a print screen el a beallitasait nagyabol es az szerint en is megprobalnam
2009. jún. 22. 17:03
 3/6 anonim válasza:

De itt kicsit kevered a dolgokat, mert a wpa2 a wireless kapcsolathoz kell. Most akkor a géped nem tud kapcsolódni a routerhez, vagy a router a upc nethez?


A router a upc nethez - kábelmodemhez- ált. sima LAN kábellel kapcsolódik és a kapcsolat felépítéséhez kell a usernév/password (upc-s).


A számítógép a routerhez pedig vagy LAN kábelen vagy wirelesshez kapcsolódik, utóbbihoz kell a wpa2 kulcs ha titkosítást használ a wireless kapcsolat. Viszont ha nem megy ez a wireless kapcsolat, hogy a fenébe jutsz be a router webes admin felületébe, a 192.168.0.1-be?

2009. jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A upc modem a routerrel van ossze kotve kabellel...vagy a gephez.........az a gep ahol van a router ott mar megy a net......de en egy wifis usb vel fogom a router netjet


irtam egy kicsit hosszu szoveget ahol leirom h most mit is csinaltam :S:S egy forumban azt bemasolom remelem ebbol lehet majd erteni


Van egy D-link dl524 roterem es hozza amit kaptam egy DWL-G122 usb es Wifi kulcs......mar meg van egy éve idáig ment jól de amikor mult heten akartam egy mac szurot berakni es uj jelszavakat is tettem ra /2fajtat/WPA2-PSK/....aztan vegul csak a usb es gepen ment a net.....de vissza allitottam a mac szurot aztan ment megint jol a gep,csak sokszor csinalta h elment a net a usb es gepen.........aztan azt csinalta ilyenkor h zolden vilagitott a kis ikon az ora mellett de aztan par masodperc mulva mar pirosan szoval nem ment......aztan ilyenkor beirtam a masik kodot ami regebben volt azzal elkezdett menni pedig a router beallitasanal mas kod volt.....de ujbol elkezdte csinalni......ma mar egyre gyakrabban csinalta...ezert kiakartam kapcsolni h ne kerjen kodot a bejelentkezeshez....enableztem a kodot es restartalt.......ezutan mar nem ment a net egyik gepen sem....ekkor nyomtam egy 10sec es resetet a routeren....a routeres gepen csak a / upc chello/oldala jott fel a szolgaltatoe h jelentkezunk be a koddal es a felh.nevel......megtettuk es aztan restartalt valmit...........de ekkor sem ment a net hanem mindig ez a chellos oldal jott fel....azutan valahogy elindult a net a routeres gepen mar nem emlekszem hogyan....de ezutan nem tudtam csatlakozni a routerre az usb vel....aztan delutan csinaltam a router beallitasoknal a wizard setupot....nem valtoztattam admin jelszot semit.....a mac adress clon ra ramentem de kerdett valmit h atakarom irni a mac adresot de inkabb kilepesre kapcsoltam es csak mentem a next re......de itt meg volt olyan h adjon egy nevet....ide azt irtam ami a windowsos wifi kapcsolat listaban szok lenni a mi nevunk h dlink nem pedig a szolgaltatonal ami van nevunk ........aztan next re tovabb mentem az elso wpa2 kodot beirtam ami mar ott be is volt irva.......restart gombra mentem a vegen......megprobaltam csatlakozni ra ...es nehezen de csatlakozott.....azota megint azt csinalja h csatlakozik es egy ket percig van net a wifis gepen...de azutan elmegy es ujra megprobal bejelentkezni aztan megint elmegy.....ezt az elott nem csinalta,,,,,,,,,,,,mit tegyek?mar ujra telepitettem a usb wifi driveret.....de a kulcsnak jonak kell lenni mert a szomszed netjen megy rendesen az nincs kodolva....de az lasssu.....kerlek irjatok....koszonom szepen elore is :R :R

2009. jún. 22. 18:44
 5/6 A kérdező kommentje:

megj.itt vannak a beallitasokrol kepek h van most


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. jún. 23. 01:18
 6/6 anonim válasza:

Bocsi, de iszonyat zavaros, amit írsz, nem tanították az iskolában, hogy egy mondat nagybetűvel kezdődik, aztán lehetőleg pont van a végén? És a vesszőket is ki kéne tenni, mert alig lehet érteni, amit írsz. Olyan, mint egy nagy szófolyam.


Amúgy láttam, hogy a ph-n leírtad a problémát, szerintem az a probléma, hogy nem kéne piszkálni a routert, ha nem tudod, mit csinálsz, amúgy kövesd, amit P.O.C kollega írt válaszul neked, és jó lesz, ha nem megy, hívj valakit, aki ért hozzá.


És előbb utánaolvasni, utána állítgatni a gépet! Akkor is ha olyan türelmetlen vagy, mint amilyennek látszol. A számítástechnika nem úgy működik, hogy "összekattintom, oszt jó lesz"... ha nem érted, mit csinálsz, rossz lesz!

2009. jún. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!