Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan csatlakozzak rá az...

Hogyan csatlakozzak rá az internetre?

Figyelt kérdés
Átváltottunk UPC-ről DIGI-re és nem tudok rácsatlakozni az asztali géppel a netre de a laptoppon igen. Az asztali gép pedig azt írja ki hogy nincs IP-ém. Légszi segítsetek a segítséget előre is köszönöm.

2012. ápr. 25. 16:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lett jó mert úgy sikerült megcsinálni hogy a laptop az átjáró de megnézem amiket te ajánlottál.
2012. ápr. 25. 19:19
 12/16 A kérdező kommentje:
Hogyha rámegyek a hálozati diagnosztuikára azt írja "a helyi kapcsola nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval. Nem lett kijavítva. Az alapértelmezett átjáró nem éthető el." és most?? kipróbáltam rácsatlakozni a switchre de nem sikerült és úgysem ha letiltottam a tűzfalakat.
2012. ápr. 25. 19:38
 13/16 anonim ***** válasza:

Na én lehet, tudok segíteni:

A szolgáltató egy darab ip címet ad, ha pedig switch-et teszel be, akkor te azzal kibővíted a netet, ezért a többi gépnek is internetes ip cím kell, amit a szolgáltató nem ad. Ezért találták ki a routert, vegyél egyet, ahhoz csak egy ip kell, a routernek, a többi gép pedig helyi hálózati ip-t kap a routertől. És akkor már nem az internet-hálózatot bővíted, hanem saját helyi hálózatod lesz, ezért nem kell internetes ip, csak helyi hálózati, azt meg ad a router, mert a routeren keresztül éred el az internetet is. Érted? Bocs, ha túl bonyolult.

2012. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
És a UPC azért működött valószínűleg, mert ő ad több ip-t is.
2012. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, a routerrel sikerült!
2012. ápr. 26. 17:02
 16/16 anonim ***** válasza:
Máris vettél routert?
2012. ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!