Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A youtube-on van olyan videóm...

A youtube-on van olyan videóm amire ezt írja ki: "Harmadik féltől származó tartalommal való egyez". Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ennek lesz valami hatása a videóra nézve? Illetve ha rákattintok a szövegre, ott van olyan, hogy "Tudomásul veszem". Ha leokézom, akkor mi fog történni? Illetve ha nem okézom le, akkor mi történhet?
2012. ápr. 2. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez "csak" értesités és nem figyelmeztetés. A kettő nem ugyanaz. Az értesitést ha tudomásul veszed ha nem, még nagy baj nem származik belőle, csak ha a harmadik fél hepciáskodik és reklamál a YouTube-nál, hogy sérted a jogait. Ekkor mi mást tehet a YouTube, mint már figyelmeztet. Három ilyen begyűjtése fióktörléshez vezet.


De olvasd el az alábbi kérdésre adott leghosszabb hozzászólásomat, ahol bővebben és példákkal kifejtem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__28..

2012. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szóval ez a harmadik feles dolog nem baj ha van, mert ezt csak értesítő, így ha ez a fajta túllépi a 3-at, nem lesz gond? Vagy ha több olyan videóm is lesz melyhez kiírja a harmadik feles dolgot, akkor törlik a profilt?

Mert egy játékból részletet töltöttem fel, és arra írta ki.

2012. ápr. 2. 17:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a YouTube, ha server szürője bármilyen nagy hang vagy képi egyezséget észlel, értesitést küld. Jelezve hogy észrevett egyezséget harmadik féllel, de ő nem vállal felelősséget azért, ha a tartalomtulajdonos bepöccen érte. De a tartalomtulajdonos reklamálása esetén menthetetlenül figyelmeztet. Ezzel kizárja saját felelősségét.

El tudod képzelni, hogy csak naponta hány ilyen figyelmeztetést küld ki és még hányat fog utólag is, mer szűrőjét nemrég modernizálta, erősitette meg és sok, az évekkel ezelőtt feltöltött video után is folyamatosan küldözgeti, már amennyire kapacitása birja.


Gondolj bele: ha az emberek csak "szintiszta" videokat töltenének fel, akkor már rég nem lenne a YouTube a világ első számu és legnagyobb videomegosztója!

A lényeg tehát: a videod legyen saját videokameráddal, videofunkcis fényképezőgéppel, netán saját számitógépeddel felvett video és ha bármit kamerázol a világban, majd azt aláfested mondjuk a HUNGAROTON-cég műsoros, boltban vett CD-jéről lekonvertált zenéjével, akkor csak figyelmeztetést kapsz. Még akkor is, ha netán a felvételeken olyan képeket észlel a server, amit az adott országban esetleg nem lehetett volna fotózni.

De ha a tartalomtulajdonos észreveszi /aminek esélye kicsit azért megvan/ reklamálhat a YouTube-nél.

Az emberek zöme Cd-kről, a netről letöltött zenéket használ aláfestésre, ez nem lehet olyan nagy bűn.

Ad abszordum lenne, ha a netre a videokat az emberek csak saját énekhangjukkal, gitár és egyéb muzsikájukkal töltenék fel.

És még egy: rengeteg figyelmeztetésed lehet/nekem is a 180 vidiből 16db már évek óta van/, azért drukkolj, hogy ne értesitse a tartalomtulajdonos a YouTube-t.


Azt hiszem megdolgoztam, hogy a zöld kezekre kattintsál!

2012. ápr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Engem is az érdekelne pontosabban, hogy mi történik, ha rámegyek a "Tudomásul veszem" gombra. Vagyis tudom mi történik, ez: "Elismert követelések" és alatta ugye a zeneszámok és a kiadó v ki. Tehát a kérdésem az, hogy lehet-e ebből később baj vagy bármi. Köszi!
2012. júl. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy pár 3.féltől.Ez tényleg nem gond.Kaptam olyat is,hogy "más országokba tiltva van".Ezzel van teendő?Egy vidiet 56 ezerszer nézték meg nyár óta,emiatt letöröltem.A rendszer szűrő tényleg modern.Pld,nem mindig ha ha zene alá narrátori hangot csinálok,néha 3.nak veszi.A netről letöltött képet szerkesztette,észreveszi.Már túl modern és nehéz becsapni.
2013. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még egy .Ha túl sok minden összejön ,negyed óránál nagyobb anyagot nem enged feltölteni."túl hosszú stb".Már eddig profilom van,ahová nem enged tölteni,a másik helyre talán sikerül.Ez mind idő!Volt mikor 1 napig töltöttem és letiltották,kitöltettek egy "megértésre szolgáló"valamit.Mi a saját és mi a nem.kb negyed óráig nem engedett a fiókomba.A bíróságig elszoktak menni?Szerintem a youtub 90 %-a nem saját.Ez csak az én véleményem.
2013. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Javítás:már eddig 3 profilom van...
2013. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Violenta válasza:

Nekem is van 2 olyan felvételem, amire ezt írta ki (az egyiken pl. felvettem 3 percben, amint az iskolai tornateremben a szőnyegen ugrabugrál a gyerekem, a háttérben valami karácsonyi szám szól a magnóról). Nem engedi kitörölni őket, sőt, most feltöltött videónál nem tudok semmmit csinálni, törölni, átállítani a hozzáférést... Lehet összefüggés a két dolog között?

Köszönöm a választ előre is.

2013. febr. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!