Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook: kép megosztásának...

Facebook: kép megosztásának tiltása?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van egy kép facebookon, amit lehet, hogy még csak nem is én töltöttem fel, de be vagyok rajta jelölve. Ez alapból azért jó dolog, mert aki megnézi az adatlapom, az láthatja a képet, anélkül, hogy én feltölteném. A kép nem publikus, így csak a feltöltő barátjai látják, illetve, mivel be vagyok jelölve rajta, az én barátaim is.


A probléma:


Az én ismerőseim szabadon meg tudják osztani a képet, akár "publikus"módon is, vagyis bárki a világon megcsodálhat engem a képen, amennyiben annak az ismerősömnek az adatlapjára téved, aki ezt megosztotta. A bejelölést még le tudom szedni, de akkor az ismerőseim sem fogják megtalálni a profilomon, valamint a kommenteket is ki kéne törölni, hogy ne derürjön ki mindenki számára, aki megnézi ezt az immár publikus posztot, hogy én vagyok rajta, de ez is nehézségekbe tud ütközni, illetve elég kellemetlen, mármint mi haverok még jópofának tartjuk akár a kommenteket, de nemfeltétlenül tartozik a nagyvilágra. Ahogyan a kép sem.


Szóval: lehet tenni egyáltalán valamit az ellen, hogy azok a képek, amiken én szereplek publikusak legyenek - bármilyen formában-?


Keresgéltem megoldást az interneten, de nem találtam. és eléggé idegesít, mert direkt az adatlapom is olyan, hogy aki nem ismerősöm,annak semmit nem mutat meg, nem akarom a személyes dolgaimat közkinccsé tenni.

Ez az eset egyébként konkrétan megtörtént, ugyanis a limitált számítástechnikai ismeretekkel rendelkező édesanyám osztotta meg a képemet a nagyvilággal. Őrá még rá tudok szólni, hogy ezt ne tegye, de ezt megteheti ugyanúgy bárki más is, úgyhogya problémát nem tekintem megoldottnak. Nem is beszélve arról, hogy nem kaptam semmilyen értesítést, hogy anyum megosztotta a képem, csak pont láttam, amikor csinálta.


Köszönöm annak aki végigolvasta a kérdésem, méginkább annak, aki érdemben válaszol.


2012. ápr. 1. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:

a Facebook, olyat nem ismer, hogy személyes adatvédelem! (ezerszer bizonyítototta...) ezzel illik tisztában lenni minden felhasználónak.


[link]


[link]

[link]


[link]


[link]


stb...

2012. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!