Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudok lekódolni egy...

Hogyan tudok lekódolni egy weboldalt?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl www.akarmi.hu azt szeretném, csak úgy legyen megnyitható, ha egy kódot beír az internetező, mielőtt megnyitja az oldalt! (routerba,vagy valami program kell hozzá?)
2012. febr. 22. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

<?php

$password = "ideirdajelszot";

?>

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

<html>

<head>

<title>Titkos weboldal</title>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">

</head>

<body>

<?php

if (isset($_POST["password"]) && ($_POST["password"]=="$password")) {

?>

<!-- rejtett tartalom kezdete -->


<h1>A jelszó helyes.</h1>


<!-- rejtett tartalom vége -->

<?php

}

else

{

print "<br><form method=\"post\"><p align=\"center\">Jelszó: ";

print "<input name=\"password\" type=\"password\" size=\"25\" maxlength=\"16\"> <input value=\"Belépés\" type=\"submit\"></p></form>";

if (isset($_POST['password']) || $password == "") {

print "<p align=\"center\"><font color=\"red\"><b>A jelszó nem megfelelő.</b><br></font></p>";}

}

?>

</body>

</html>



Ezt tedd egy html kiterjesztésű fájlba, és szerkeszd text editorral a szükséges részeket. Egyszerű, és rövid megoldás, bár biztos könnyen törhető, de arra elegendő volt, hogy egyesek ne láthassák egy legénybúcsú pikáns képeit... :)

2012. febr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én arra gondolok, hogy ha használják a gépemet, akkor pl ne tudják megnyitni a facebook-ot. csak az aki ismeri a jelszót. (nem akarok külön felhasználói fiókot)
2012. febr. 22. 12:53
 3/11 anonim ***** válasza:
.html kiterjesztésű fájlban nem biztos, hogy feldolgozza a PHP kódot a web szerver!
2012. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Routerben letiltod a hozzáférést. Parental Control néven a legtöbb router tudja ezt.
2012. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
beraktam oda de ugyanugy betölti.. lehet én csináltam valamit rosszul de mind1 is, mert nekem igazából nem az kell, hogy ne lehessen megnyitni a weboldalt, hanem kérjen valami kódot....
2012. febr. 22. 13:04
 6/11 A kérdező kommentje:
2012. febr. 22. 13:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Áhá. :) Az más.


A képed szerint MINDENT tiltottál a facebook-on kívül.


Én a routerrel nem bohóckodnék, inkább feltennék valamilyen normális tűzfal programot, ahol szépen szabályozható a hozzáférés.

2012. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Illetve nem biztos...


Próbáld ki az ALLOW és a DENY lehetőségeket is a routerben, figyeld, hogy bejön-e a facebook (és más oldalak), és minden változtatás után kattints az "Apply" gombra! Lehet, hogy újra is kell indítanod a routert, enélkül lehet hogy el sem indul a szűrés!

2012. febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem, elvileg igy van letiltva, ha az allow-ra megyek akkor mindent letilt csak a fb-ot nem.. igy viszont valamiért semmit nem csinál (minden működik, mint eddig--> a facebook is tökéletesen betölt) valami ötlet pls..!? :D
2012. febr. 22. 14:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez előfordulhat. Próbáld meg frissíteni a router firmware-ét, ha utána sem megy, akkor javaslom az Eset Smart Security programot, azzal a vírusirtód, tűzfalad és a szülői felügyelet is egyszerűen megoldható.
2012. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!