Lenne egy pár kérdésem a 3G-vel kapcsolatban. -A beépített 3G modemet mire lehet teljesen pontosan használni?
-Tényleg igaz az, ha mondjuk az utca közepén vagy a vonaton internetezni támad kedvem, akkor csak előveszem a laptopom/tabletem és már mehet is a "móka"? -Lehet-e a beépített 3G-t helyettesíteni egy androidos tableten valamilyen 3G stikkel vagy egyéb nem wifi-s internet megoldással? -Mennyibe kerül az előfizetés? -Ártól függően mekkora a sávszélesség? (milyen gyors a net) -Milyen gyakran kell fizetni? (hónap, év) -Hogyan lehet "aktiválni"? Ez hogyan működik? -Enged-e letölteni? (pl: Android-marketről) -Mennyire biztonságos? -Van-e különbség a beépített 3G és a "stick-es" 3G között?
Már régóta tervezem, hogy vennék egy tabletet és az egyik alapvető szempontom az, hogy legyen benne beépített 3G modem, de jóformán semmit nem tudok a dologról csak annyit, hogy elvileg lehet vele bárhol bármikor internetezni.Legtöbbet vonatozás közben használnám.
Ezért tettem fel ezeket a kérdéseket esetleg ha valami totál hülyeséget kérdeztem akkor előre is elnézést!
U.I.: Ha valaki bármi értelmes infót tudna még mondani hozzá azt szívesen el olvasnám!
A válaszokat előre is köszönöm!
-ha van egy internet képes telód,akkor azzal ugye bárhol tudsz netezni,ahol van térerőd,
-a netezés díja meg attól függ,hogy milyen netet vettél a telódhoz,
- a laptopban a 3G az ugyanez,gyakorlatilag a lapidba gyárilag be van építve egy kis mobilteló,kell őneki is egy mobiltelefonos SIM kártya,ami fogja a mobilnetet, a beépített minitelefon is ugyanúgy az adótoronyra csatlakozik rá,mint bármelyik másik mobilteló,és mehet a netezés,csak nem egy 3-4 colos telóképernyőn tudod nézni,hanem a lapid 10-15 colosán,
Gondolom már annyira nem aktuális de több tanácstalan embert is láttam ezen a téren ezért kicsit részletesebben leirom ide hátha akad olyan aki rá keres.
Nos a technologia gyorsan fejlödik ezért már a 3g annyira nem is "menö" mert az áltlagban 3 mbit azaz 300 Kb/s tud küldeni ami arra tökéletesen elég hogy te megnéz 480p be vagy telefon/tablet pc esetében HQ azaz high quality) be egy videot akadozás nélkül pl youtuben van a csuszka ahol látod hogy mindig elöre tölt egy kicsit. Tehát videolejátszásra streamelt film nézésre jo. felfelé pedig általában olyan 60 - 70 kb/s az ami realisztikus tud lenni (budapest 17 kerbe) nálam meg ugy amblok budapest és környékén tapasztalataim alapján. de ez azért elavult mert vannak a "tuning" megoldások a szolgáltatók részéről hogy a telod ha képes rá akkor kijelzi hogy 3g+ vagy 3,5 g vagy rendesen kiirja hogy hsp hsup stb stb nos ezek a megoldások arra valok hogy van egy alap 3gnk és azt ök továb fejelsztik egészen az elméleti 70mbit/s ig (ezt a sebességet kb laboratoriumi körülmények között fogod valaha is elérni több okbol is majd késöbb részeltezem) De ha már vásárolsz ilyen készüléket akkor azt is nézd meg hogy milyen 3g az amit tud mert a sima 3g képes készülék az még az adotorony tetején csücsülve se fog neked 20 mbit et küldeni ha a körzeteben senki se használja mert nem tudja kezelni azt a frekvenciát stb amin annak mennie kéne. tehát nézd meg hogy a beépitett modemet mit támogat. net előfizetés terén pedig [link] ; [link] ; [link]
Itt a 3 szolgáltató kedvedre válogathatsz az épp aktuális csomagok közül, de ne tévesszen meg téged az hogy ez tablet dijcsomag az laptop dijcsomag az meg telefon dijcsomag mert te igazábol mind a 3 mat választhatod pl ha te nem netezel max levelezel akkor minek fizess egy 4200 forintos 8gbs csomagra a t-mobilenál ha öszesen 50 megát használsz el.. akkor ink használj egy száz megás olcsó csomagot ami amugy is korlátlan mert csak lelassitanak ha eléred a kereted akkor mért ne uszd meg pl 500 forintbol havonta? mondjuk persze a belassitás érezhető egy weboldal betöltése tablet esetében pl 30 - 40 másodperc is lehet egyéb esetben 4-5 másodperc nekem a Samsung Galaxy Tab 2.0 készüléken..
No még amit akartam mondani hogy miért nem érdemes elvárni a maximumot miért nem kell meglepödni ha 20 30 kb/s en jön épp a net ful térerön stb stb az azért van kicsit bövebben, mert 3 szolgáltató van mind a 3 szolgáltatonak kb ugyanazon a frekvencián kell kapcsolódnia ami egyszerübben elmondva PL:
Nincs a környékeden épp 3g de van régebbi Edge Gprs kapcsolat akkor az ugye a gsm 800 frekvrencián megy ami 750-850 ig tart kb ezt a 100 frekvenciát érzékeli a telod ezt egyenlö részre 3 felé szét kell oszteni egymás között és mondjuk te netezel a vonaton megnyitod a youtube nézed a videot de ugyaerre a toronyra tölled 300 métere lévö házban is valaki netezik meg még 10 en a vonaton akkor az már 12 ember na most ha mondjuk ezt edge n csinálnád már szinte bese töltene a neted annyira kis forgamlat kapsz de 3g esetében már akadozik a net hisz 12 felé kell eloszlania a 300 kb / s nek de azért nem érzed ezt annyira erösen mert az ténylegesen 25 lenne de lehet hgoy épp te neked elég 100 kb/s es a többi 11 ember pedig csak megnyitott egy veboldalt és nézegeti meg elküld egy imélt az egyik ami 15 20 kb/s el is elküldhetö tehát ezt dinamikusan felosztja a torony de ha nagyon durván netezik mindenki akkor neked is lassu lessz ezért nem érdemes szindi a szolgáltatót mert ez mind a 3 ra igaz.
Másik fontos dolog hogy többen tanácstalanok szoktak lenni és hordják be szervizbe a készüléket hogy pl otthon vagy és nézed a telefonod mondjuk hajnali 4 kor 5 ös térerövel megy reggel 8 kor 3 mas napközben 3 4 2 3 1 5 tehát változo mindezt ugy hogy else mentél otthonról megse mozdultál. Ez egyszerü ez azért van mert ugye frekvrencia szétoszlás ahogy tellik be tehát felcsatlakozik a toronyra mondjuk 20 telefon abbol telefonál ép 10 akkor már lejjeb vesz a sugárzási eröböl mert minnél többen csatlakoznak rá annál kisseb körbe sugároz hogy a hozzá leközelebb áloakat ki tudja szolgálni, és innen ismerös lehet az hogy szilveszterkor telefonálni szeretnél de nem reagál a hálozat nem érekezik válasz a kiszolgálotól vagy csak simán bemondja hogy a hálozat tulterhelt mert épp 60 telefon van aki vodafonos és a 60 telefonbol már 32 telefonál még bejön a 33 dik is telefonálni aki épp a szomszédod és te is akarnál akkor rád már nem jut frekvrencia... de ez persze ritka esetek egyike hisz pl budapesten van hogy 100 méterenként van adotorony csak azt te nem látod mert ottvan fen a ház tetején stb még alföldön pont ezért elég akár 2 km enként egy torony mert alig használja valaki ahol pont nem lakott terület és egy nem is forgalmas ut megy stb amugy a 800 as frekvenciás tornyok elméleti szinten akár 20 kilométert is tudnának lefedni de ezért van az hogy gyakran van torony kihelyezve + már vodafon erre kitalált egy praktikus megoldást lehet kapni olyan ketyerét amit saját magad otthon bedugsz a internet hálozatba és a konektorba és sajtá magadnak mobil torony meg ezt alkalmazza több irodaházban is pl köki terminal stb rejtett beltéri adotornyok hisz ott is többen telefonálnak egyszerre mint 30 .. :) nos nagyából ennyi lenne a kis kiegészítésem
Ja és 100 - 110 es pingek várhatoak átlag használat mellet ezért nem ajánlott gamelésre (ez szintén szolgáltatotól függetlenül mert lehet a vodafon aztmondja gyere hozzánk gamelni mobilneten de ha mindenki ott mobilnetezik akkor mindenkinek szétoszlik igy gagibb lessz a pinged (adotorony környékén lévö készülékekre értve) még épp a telenorét senki nem használja az sokkal jobb.. és tanács pedig a saját tapasztalatom alapján hogy én 2005 óta t-mobilos vagyok 2008 ota mobiltévézgettem vapoztam stb aztán most már mind a 3 szolgáltatónál van mobilnet elöfizetésem. A vodafone lefedettsége a legjobb tény és való és vidéken pl hajduszoboszló és hasonlók ök biztositják a legjobbat utazás közbe mert néha szakad meg aránylag egész stabil stb de ha egyhelybe haszánlód pl budapesten belül akkor a t-mobilé a legstabilabb legmegbizhatobb az nekem még 3 éve stickelek 1 x se szakad meg még a telenorrol csak annyit mondanék hogy 0KB/S SEBESSÉGET GARANTÁLNAK A SZERZŐDÉSBE -.-" !!!!!!!!!! tudom a helyes irás nem a legjobb de német billes a laptop és hosszu it alapbol se tud úgyhogy most nem fogok végig menni az aláhuzotakat jobklikkel javitgatni :) remélem hasznos volt a válaszom :)
Itt Tudsz barangolni hogy kinek pontosan hol és milyen a lefedettsége ez ugy 90% ban igaz 10 % bol meg feloszlik a maradék a "fényezésre" meg idjárás meg hogy épp hogy hol és melyik tornyot mennyire használják stb fentebb irtam hogy ez mit takar..
(érdekes hogy nincs külön 4g/lte térképe a telenornak mégis reklámozzák mint atom...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!