Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit lehet ilyenkor csinálni?

Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm csinált egy weboldalt amiben rólam és egy barátnőmről rakott fel egy képet az engedélyünk nélkül és mindenféle trágárságot állít rólunk, ami szerintem személyi jogokat sért.

Ilyenkor lehet a rendőrséghez fordulni vagy ez nem számít bűnnek?


2012. febr. 18. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
a képeket honnan szerezte be?
2012. febr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Facebookról szedte le, vagy szedette le.

Gondolom

2012. febr. 18. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Annak számít, mert rágalmazás és engedély nélkül használta fel a képeket.

De! Hány éves ő és hány évesek vagytok ti?

2012. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor feltetted FB-re a képet, elfogadtál egy adatvédelmi nyilatkozatot, miszerint azt a neten bárki felhasználhatja.

Tehát nem kellett volna engedélyt kérnie se. Az pedig hogy trágárságot állít rólatok, lehet hogy már kimeríti a becsületsértés fogalmát, de nem vagyok se jogász se ügyvéd. Aztán gondoljátok meg hogy megér-e az egész nektek egy hatalmas jogi hercehurcát, perek, ügyvédfogadás stb.. és nem lenne-e beszélni a gyerek szüleivel, esetleg valami jogi blablával megfenyegetni ha nem lép fel.

2012. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hát mondjuk nem éri meg igazad van!

Amúgy ő 16 én meg 14

2012. febr. 18. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Rendezzétek le házon belül...

Rendőrök kb. kiröhögnének egy ilyen ügy miatt.

2012. febr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!