Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit lehet ilyenkor csinálni?...

Mit lehet ilyenkor csinálni? Google Chrome hibaüzenet:

Figyelt kérdés

A hely biztonsági tanúsítványa lejárt!

Megpróbálta elérni a(z) www.facebook.com domaint, de a szerver tanúsítványa lejárt. Nincs elérhető információ annak jelzésére, hogy a tanúsítvány lejárta óta használható-e a domain biztonságosan. Ez azt jelenti, hogy a Google Chrome nem tudja garantálni, hogy a(z) www.facebook.com webhellyel kommunikál és nem egy támadóval. Nem javasoljuk, hogy folytassa.


Napok óta ezt írja ki, ha be akarok lépni. Ha más gépről jelentkezek be, nincsen semmi probléma. Már a jelszavamat is megváltoztattam. Mi a teendő? Légyszi segítsetek!!


2011. dec. 6. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Hol próbálkozol?


2 dolog lehet:

- Egy proxy szervert úgy állítottak be, hogy a https kapcsolatot is mentse. -> Hülye rendszergazdák...

- Valaki éppen le akarja hallgatni a kapcsolatot. -> ROSSZ, inkább hagyd a fenébe a facebookot és SEHOVA ne jelentkezz be fontos helyre.


Az első szokott jellemző lenni leginkább... (Egyetemen pár gépteremben volt nekünk ilyen, rohadt idegesítő volt.... De azóta megcsinálták legalább.)

2011. dec. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Itthon vagyok, de már megoldottam:) Kiürítettem a gyorsítótárat stb-t, és csodák csodája, működik, bár kicsit lassú:D
2011. dec. 6. 22:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Aha, működött kb egy napig... :/
2011. dec. 11. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:

"2 dolog lehet:

- Egy proxy szervert úgy állítottak be, hogy a https kapcsolatot is mentse. -> Hülye rendszergazdák...

- Valaki éppen le akarja hallgatni a kapcsolatot. -> ROSSZ, inkább hagyd a fenébe a facebookot és SEHOVA ne jelentkezz be fontos helyre."


Hogyan döntsek a két lehetőség közül.

És azután:

1. Ki sem tudom nyomozni a hülye rendszergazda elérhetőségét. Ha mégis, sz##ik rám.

2. Erre hogy jövök rá? Hogyan akadályozzam meg?

2012. febr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szerver, ahonnan a kulcs származik megtudható és esetleg az infrastruktúra ismeretében megtudható a "felelős", bár igen, valószínűleg nem fog senki sem törődni vele.


A másik nehezebb...

2012. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mármint a 2. esetben esetleg ssh tunnelt lehet használni. (Alapból ha ilyen hibákat dobál érdemes tunnelezni, mert ha megvan már a host nyilvános kulcsa, akkor tudsz kapcsolódni anélkül, hogy lehallgatható legyen.)
2012. febr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

> A szerver, ahonnan a kulcs származik megtudható

Hogyan?

> Mármint a 2. esetben esetleg ssh tunnelt lehet használni.

Az mi? Hogyan lehet használni?

2012. febr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


A tanúsítványban valahol benne kell lennie a szerver címének amihez tartozik.

2012. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!