Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehet új zenét adni a...

Hogy lehet új zenét adni a facebook zenelejátszóhoz?

Figyelt kérdés
Skinnen beállítottam a zenelejátszót hozzá adtam egyet de nem tudom hogyan tovább!
2012. febr. 8. 19:11
 1/10 2xSü ***** válasza:
A Facebookon alaprendszerében nincs zenelejátszó. Ha ez valami alkalmazás, akkor az alkalmazás neve kellene. Ha ez valami böngészőkiegészítő, akkor annak a neve kellene.
2012. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
-_- Nem tudom véletlen volt hol találom?
2012. febr. 8. 19:28
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem meg van: Social Extras3.2.0
2012. febr. 8. 19:30
 4/10 2xSü ***** válasza:
Egyébként nem igazán értem, miért kell erre a Facebookot használni. Ha zenét akarsz hallgatni, akkor használd a Media Playert, vagy más lejátszót (pl. Winamp). Az működni fog akkor is, ha becsukod a Facebookot, ha összeomlik a böngésző, stb… Jó esetben nem is használ több erőforrást.
2012. febr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tapasztalataim alapján a winmédiaplayer csatlakozik a microsoft.com ra ezért nem szeretem az még haggyán de miért töltö fől az internetre az egerem mozgását! És ha ezt valaki nem tudja még a specko formátumu hangjaimat se vitte én csak a VLC-t használom és saját zenéket csinálok amiket ki akarok rakni face oldalamra!

De ez még mindig nem válasz a kérdésemre!

2012. febr. 8. 20:44
 6/10 2xSü ***** válasza:

> Tapasztalataim alapján a winmédiaplayer csatlakozik a microsoft.com ra…


Valóban tapasztalat, vagy csak olvastad valahol?


Amúgy valószínű, hogy igen. Infót keres az adott zenéről, ha úgy van beállítva, akkor lehet, hogy összesített infót is küld a lejátszási teljesítményről, codecet keres, stb…


> miért töltö fől az internetre az egerem mozgását


Ezt viszont tuti, hogy nem saját tapasztalat, mert nem tesz ilyet. Ha ilyet tenne, akkor az hamar kiderülne, és az lenne az újságok címlapján, akkora botrány lenne belőle…


De a Media Playert csak azért ajánlottam, ha nincs más, nem akarsz telepítgetni, stb…


> specko formátumu hangjaimat se vitte


Codec kérdése az egész. Persze jobbak azok a lejátszók, amikben alapból benne van egy biztonságos codec csomag vagy más módon dekódol, mint VLC, MPlayer, vagy a Winamp.


> és saját zenéket csinálok amiket ki akarok rakni face oldalamra


Ennek mi köze ahhoz, hogy valami Facebook-ot lokálisan! extra képességekkel felruházó kiegészítőben hallgatod a zenét, vagy egy programmal?


Nem tudom hogyan működik az általad használt kiegészítő – nem is nagyon akarom kipróbálni –, de úgy általában a kiegészítők vagy csak és kizárólag a te gépeden módosítanak bármit is, vagy a Facebook hagyományos funkcióit használják. (Pl. van olyan dislike gomb, ami kommentben írja be, hogy dislike. Ehhez nem nagyon kell kiegészítő sem, ezt meg tudod tenni manuálisan is.) Én kb. 0% valószínűséget adok arra, hogy a böngésző kiegészítőben lévő zenelejátszó tartalmát rajtad kívül bárki más is látná. Ergo ugyanott vagy, ha VLC-ben hallgatod a zenét.


> De ez még mindig nem válasz a kérdésemre!


A kérdésedre nem, de a problémádra lehet, hogy igen. (Meg hát addig is telik az idő ugye. :-) )


Másik oldalról úgy tapasztalom, hogy akik mindenféle böngésző kiegészítőket töltögetnek le, azok nem tipikusan azok a felhasználók, akik válaszolni szoktak a GYK-n. Akik viszont válaszolgatnak, azok általában nem töltögetnek le böngésző kiegészítőket ilyen céllal, mert egyrészt megoldják egyszerűbben a dolgokat, másrészt tudják, hogy akár biztonsági kockázatot is jelenthetnek ezek a kiegészítők, ha nem megfelelő forrásból származnak.

2012. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jó akkor ne hidd el de én a paracssor segítségével láttam egy segédprogram segítségével!

Tudtad hogy nagyobb cégek ha jogtiszta programot tesznek fől a számítógépre megbüntetik! De honnan tudják hogy mit tett fől a cég dolgozója? És hogy derülhet ki 1 órán Bellül?

2012. febr. 9. 22:32
 8/10 2xSü ***** válasza:

Valóban nem hiszem.


Mi volt annak a „segéd”programnak a neve?


> Tudtad hogy nagyobb cégek ha jogtiszta programot tesznek fől a számítógépre megbüntetik!


Gondolom itt kimaradt egy „nem”. Jogtiszta programért max diktatúrákban szoktak büntetni. Persze ott nem is számít JOG-tisztának.


Személyesen ismerek vagy másfél tucat céget, vállalkozást, akik nem jogtiszta szoftvereket (is) használnak. (Amúgy évek óta.) Tudod, a kisebb-nagyobb cégeknél előfordulhatnak ellenőrzések ilyen téren is. De legtöbbször a konkurencia szokott feljelentést tenni. Ilyen esetben pl. gyanús lehet, ha egy nyomdai cég nem vásárolt soha semmilyen szoftvert. Persze lehet ingyenes szoftverekkel is pótolni a fizetős szoftvereket, de ez ritkán jellemző. Amúgy szerintem nincs Magyarországon egyetlen olyan cég sem, ahol minden szoftver legális lenne. A nagyon nagy cégeknél a főbb programok (Windows, Office, stb…) lehet, de tuti, hogy minimum egy kisebb program fut illegálisan. Így persze könnyű lebukni szúrópróba jellegű ellenőrzésekkel. Bár ugye a BSA nem hatóság, így maximum a rendőrséggel karöltve tudna házkutatást tartani. Ehhez meg ugye elég alapos ok kell.


Törvénytelenül szerzett bizonyíték nem bizonyíték. Tehát ebből a szempontból is hozzá nem értésről tanúskodik az, amit mondasz. Ellenőrzésre csak hatóság kötelezhet. A rendőrség meg nem fog egy „hallgatóztunk, szálljatok ki” jellegű dologra reagálni. Inkább az hallgatózót fogja elővenni, hogy mégis ezt hogyan gondolta?


Mint írtam, ha így lenne az óriási botrányt kavarna és kb. azonnal lebukna a Microsoft. (Azért nem 2 komolyabb rendszergazda van ám a világon, aki kevésbé Microsoft szimpatizáns, hanem milliós nagyságrendben vannak ilyenek.) Egy Media Playernek semmi köze nincs ahhoz, hogy milyen szoftverek futnak a gépen. Ebből akkora adatvédelmi botrány lenne, hogy gyakorlatilag mindenki – amúgy teljes joggal – perelné a Microsoftot. Végeredményben a Microsoft többet bukna a dologgal, mint amennyit nyerne.


Technikai szempontból is tökéletesen logikátlan, amit mondasz. Miért éppen a Media Playerbe építettek volna be bármit is? (Amit vagy elindít a user, vagy nem, de jellemzően gyakran használnak helyette más alternatívát.) Miért nem a Windows Update-tel küldenek el egy titkosított csomagot? Ennél jóval kisebb lenne a lebukás veszélye. Vagy pl. az Internet Explorerbe? Vagy egy alap Windows szolgáltatásba?


Vagy vegyünk egy tök illegális gépet. Nos ebben az esetben max az IP cím derülne ki. Igen ám, de az internetszolgáltató csak alapos indok esetén adhat ki IP cím alapján információt (legalábbis hivatalos módon), ehhez rendszerint hatósági végzés szükséges, amihez megint csak törvényes forrásból származó információkból következő alapos gyanú kellene.


(Amúgy megint csak honnan veszed, hogy „egy órán belül” kiderülne bármi is?)


* * *


Sokkal inkább logikus a következő:

- A Media Player időnként valóban ellátogat a Microsoft szervereire, hogy codec frissítéseket keressen, esetleg az éppen játszott médiáról gyűjtse be az infókat. Vagy ha engedélyezted – ugye nem kérdés, mennyire olvassák el a userek, hogy mire kattintanak – akkor csatlakozott a „Media Player jobbá tételéhez”, így aztán teljesítményadatokat küld a szervernek. (Dekódolási sebességről, eldobott képkockák számáról, stb…)

- Esetleg létezhetett olyan vírus, ami wmplayer.exe néven futott. Innen is könnyű ám hibásan következtetni.

- Pár amatőr user észrevette ezt a tényt, és elkezdte hirdetni, hogy a Media Player kémkedik.

- Innen már a fantázia vitte tovább a történetet. Lásd: „egy órán belül”, meg „ha valaki telepít valami illegálisat, akkor jön a rendőrség automatikusan”…

- Sőt innen már nem is olyan elképzelhetetlen, hogy valaki ír egy kis programot, ami „bizonyítja” – értsd: emulálja – a kémkedést, csakhogy ne kelljen beismernie, hogy megalapozatlan volt a véleménye.


Ez egy tipikus összeesküvés elmélet. Nem csak hogy alapja nincs, de könnyen cáfolható és józan paraszti ésszel – meg alapismeretekkel – nézve is logikátlan.

2012. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 2xSü ***** válasza:
(Esetleg még lehetett a legenda kiindulóalapja a Microsoft 2002-ben megtett lépésének, mikor a Windows Update-en keresztül kérdezés nélkül vezette be a digitális másolásvédelmet összevonva egy patch-el. Anno már ebből az apróságból is – ami mára teljesen bevett dolog, igaz a Media Player rá is kérdez az első induláskor – jó nagy botrány fakadt. Lásd: [link] -> Licensz automatikus beszerzése védett tartalomhoz, Zenei fájlok médiaadatainak beszerzése, Felhasználói élmény fokozása…)
2012. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Milyen zenelejátszó? Én csak a mixpod-ról tudok, de azt már megszüntették. Ugyebár miért is ne?
2013. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!