Mi legyen az oldalam neve?
Ha már a nevét sem tudod magadtól kitalálni, akkor szerintem ne erőltesd…
Nem kötekedni akarok, de tényleg így van. Gondolom az idézeteket, vicces képeket is más oldalakról ollóznád össze. Ilyenből már így is túl sok van, a legtöbb nagyon rossz minőségű. Inkább próbálj olyan területet keresni, amiben valóban tehetséged van, amiből nincs még három tucat.
A képlet egyszerű. Ha van valami, amit mindenképpen meg akarsz osztani másokkal is, amiről úgy érzed, hogy belőled fakad, másnak érték lehet, akkor csinálsz neki egy oldalt/blogot/bármit. Ha nincs ilyen, akkor nem csinálsz.
Én pl. rendszeresen járok táncházba. Nincs semmilyen online felület, ahol a városban található táncházakról lehetne infót begyűjteni. Ezt nagyon hiányoltam, így hát felvállaltam, hogy megcsinálom az oldalt és utánajárok – ahogy eddig is –, és megosztom másokkal az információkat. A dolog bejött, mert valóban igény volt rá, és hiány volt ezen a téren.
Mostanság divat ilyen téren fordítva felülni a lóra. Holnapot/blogot/oldalt akarok csinálni, csak még nem tudom, hogy miről szóljon. Ez így hülyeség. Fordítva kellene, hogy működjön: Van egy jó témám, milyen módot válasszak arra, hogy másokkal megoszthassam. Így kellene működnie.
Mostanában főleg a tinédzserek között van az, hogy mindenki honlapot akar csinálni, „mert hát egy csomó osztálytársnak van”. A 98%-uk teljesen igénytelen hulladékot csinál, nézhetetlen dizájnnal, innen-onnan összeollózott, összelopott tartalommal, ami önmagában akár még nem is baj, de 0 minőségi kritériummal. Saját hozzáadott érték egyikben sincs. Mindegyik oda van meg vissza, hogy már 100 olvasója van. Pedig a 100 olvasóból 80 soha nem tér vissza. Sok elismerőleg nyilatkoznak az oldaláról, de ők barátok, ismerősök, akik elfogultak, vagy csak nem akarják megsérteni az oldal tulajdonosát, esetleg a jelenség miatt önmaguk is ízlésficamosak lettek.
A maradék 1% valóban minőségi válogatást csinál – akár tematikus módon – az itt-ott fellelhető tartalomról. Bár saját tartalmat nem adnak, de a válogatás minősége mégiscsak hozzáadott értékként jelentkezik. És van még 1%, aki valóban képes kreatív, érdekes, saját tartalmat létrehozni.
Igazából a 98% nem is oldalt akar, hanem dicsfényt, elismerést, persze lehetőleg küzdelem, kockázat, idő- és energiabefektetés nélkül. (Azaz érdemtelenül.) Ahelyett, hogy megtalálnák magukban azt, ami igazán értékessé teszi őket, amire valóban és joggal lehetnek büszkék, mert képesek küzdeni, dolgozni érte.
A másik fele a hulladékgyártóknak nem dicsőséget akar, hanem szimplán unatkozik és nem tudja mibe pazarolja bele az energiáit, ezért találja ki, hogy honlapot/blogot/oldalt akar.
Nem tudom nálad mi a helyzet, de röviden egy titok: Nem kell feltétlenül oldalt készítened. Csak akkor, ha valóban tudod, hogy miért csinálod, de akkor tudod a módját is. Nem jó jel, ha még a cím kitalálására is sajnálod az energiát, az agykapacitásodat, így ezt is mással csináltatnád meg.
Szia,
Pl.: Selena szórakoztató facebookos oldala.
Miért tőlünk kérsz segítséget? A te oldalad, találj ki te egy címet!
"Mostanság divat ilyen téren fordítva felülni a lóra. Holnapot/blogot/oldalt akarok csinálni, csak még nem tudom, hogy miről szóljon. Ez így hülyeség. Fordítva kellene, hogy működjön: Van egy jó témám, milyen módot válasszak arra, hogy másokkal megoszthassam. Így kellene működnie. "
Kérdező, ez a pár sor a lényeg szerintem.
Kösz, 2xSü! (ilyen hülye nevet! :D :D :P)
G.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!