Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 10mb/s-es torrent feltöltés?...

10mb/s-es torrent feltöltés? Avagy hogyan javítsunk nCore arányt.

Figyelt kérdés

Igazából 2 kérdésem lenne, 1 konkrét, és 1 általánosítás.

Kezdjük a konkréttal:

1: nCore-n hogyan tudnék arányt javítani? Most épp pont olyan netem van hogy átlagban 10mb/s-es feltöltésem van, így ha találnék egy olyan torrentet ami ennyivel tölt fel akkor 1 nap alatt kb 700 gigát tudnék feltölteni. Csakhogy itt jön a probléma, az összes torrent max 1-2kb/s (nem mb, hanem kb) -el jön, és lássuk be ennyivel seedelhetek 1 évig, akkor sem tölti vissza 1 átlagos film 4gb-os méretét... (ajánlat: ha valaki mond nekem olyan tracket ami ennyivel seedelődik, annak seedelem 12 órán át, ami akár 3-400 gb feltöltést is jelenthet!!!)


2: az általánosítás.

Kezdek azon agyalni hogy nem lehet hogy általánosságba nem jó nálam valami. utorrentet használok, és a beállításokat elég részletesen és több menetben átrágtam, és találtam több helyen is le/feltöltési és sebességre vonatkozó beállításokat, de azokat hiába változtatom, a torrent kb sz*rik rá. (pl:jön egy torrent 1mb/s-el, és megy fel 1kb/s-el. Beállítom hogy a max letöltési sebesség 100kb/s legyen, a feltöltés meg korlátlan(még azt is meg100x-oztam hogy egyszerre hány emberre lehessen csatlakozni, meg ienek), és ugyanúgy jön le, illetve tölt fel...) Azt is próbálgattam állítgatni hogy a minimum arány mennyi legyen, de azt is kb figyelmen kívül hagyta. Tudom hogy képes lennék annyit feltölteni, ugyanis egyszer egy (nem ncoros) 8GB-os gamet beraktam tölteni, és reggelre 2,8-sa arányom volt annál a torrentnél, vagyis több mint 20 gigát tolt fel 1 éjszaka alatt. Visszatérve az alaphoz, ha valaki tud valami általános beállítást vagy valamit amivel lehetne a seedet növelni, azt megköszönném!

Minden tiszteletem aki képes volt végigolvasni ezt a hosszú ömlengésemet, és minden köszönetem annak aki segítene is!


2012. jan. 23. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Aránycsalásért azonnal kitiltanak, az összes meghívottaidat és azt is aki téged meghívott.
2012. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Te hol voltál eddig?

Az oldalon már hónapok óta nincs arány!Ratio free van!

Ha gondod van a feltöltéssel írd be oda a fórumba!

2012. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Habár én nem használok nCore-t, de minden torrent oldalon a torrentek melett írni szokta, hogy mennyi letöltője és mennyi feltöltője van. Na már most, itt jó lenne, ha keresnél egy népszerű torrentet, aminek több a letöltője mint a feltöltője, így vissza tudod tölteni, ha minden igaz. Egyébként, ha routered van, az is okozhat galibát, valamint az is, ha tömbházban laksz, de ezek csak tippek.
2012. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1: ez hol lenne aránycsalás? vagy az általam leírtakban hol van szabálytalanság? O.o

2: azt tudom hogy arány már nincs ncoron, de általánosságban több oldalon is vagyok, és a legtöbb helyen van, és ez mindenhol probléma, az ncore csak egy pl volt. Viszont ettől függetlenül szeretnék az ncoron pontot szerezni, amihez tudtommal sok feltöltés kell, vagyis a kérdés még él.

3: próbáltam, 1400 letöltő 1000 feltöltő, és ígyis ugyanaz az arány volt. 0,000001 amien szokott lenni :\ Nem tömbházban élek, viszont az a routeres rész érdekelne, ha tudod légyszi fejtsd ki jobban :)

2012. jan. 23. 21:26
 5/8 anonim ***** válasza:

az oldal már csak a feltöltést számolja...

bár nekem 900 giga van,szval azon nem kell nagyon javítani semmit.

de köszi a lehetőséget,nagyon kedves tőled!:)

2012. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem mindegy, hogy 10Mb/s vagy 10Mbit/s mert ugye az elsőnél konkrétan 10Mb-ot töltesz fel másodpercenként, az utóbbinál viszont 1,25Mb-ot csak.


De amúgy tényleg nincs már arány az nCore-on, csak pontrendszer. Amit letöltesz torrentet vagy 1-es arányig kell visszaosztani vagy 48 órán át kell seed-elni, persze nem egyhuzamban. Itt a pontrendszer annyiban segít, hogy átrak különböző rangba. :)

2012. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
1 MB (megabyte) = 8 Mb (megabit)
2012. jan. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Nézd meg, hogy a torrent kilensed milyen portot használ, majd azt nyisd ki a routeredbe. A google-ba rá lehet kerseni, hogy hogyan kell ezt megcsinálni, de ehez tudni kéne a routered pontos típusát:)

2012. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!