Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Port Forward két router...

Sz1u kérdése:

Port Forward két router mögül. Hogyan?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszi, mert nem akar összejönni! Az egyik router (ez van a bejövő kábelra kapcsolva közvetlenül) IP száma 100.0.0.1, a másiké 192.168.1.254. Aktív üzemmódban szeretnék lenni. Tudom a Google..., de sok keresgélés után sem találtam két router mögötti forwardolást.


Köszi előre is!


Jahhh... és ne kérdezzétek, hogy miért két router mögül! :) :) :)


2012. jan. 20. 21:29
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Több infót !!

Mi a routerek pontos típusa? Hogy vannak egymással összekötve?

2012. jan. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Mi a routerek pontos típusa?"


A "fő" router: D-Link DI624+

Az "al" router: AirLive WN-200R


Hogy vannak egymással összekötve?


A főrouterbe (100.0.0.1) csatlakozik a szolgáltató (DigiTV-s). A főrouterből kábellel csatlakozik az alrouter (192.168.1.254). Az alrouterből WiFi-n kapom a jelet a laptopomba. Az én belső IP-m jelenleg 192.168.1.1.


Tudok tölteni (Torrentezni, BCDC-zni), de csak passzív módban. Sehogy sem sikerül beállítani aktívnak.

Próbáltam már az én IP-met forvaldolni az alrouteren, ugyanazzal a port számmal és IP-vel a főrouteren. Nem sikerült aktívvá tennem.

Próbáltam az alrouteren az én IP-mmel forwardolni, majd a főrouteren az alrouter IP-jét forwardolni, de úgy sem ment (ugyanazzal a port számmal).


...és itt elakadtam. Lehet, hogy nem is lehet két router mögül aktív lenni?

2012. jan. 22. 16:02
 3/4 P.O.C. ***** válasza:
A probléma a dupla címfordítás (NAT). AirLive WN-200R nagyon intelligens router. Egy komplett Access Point is integrálva van bele, az összes létező AP móddal. Szóval az AirLive sima Access Point -ként használd és ne router -ként, a DHCP szervert kapcsold rajta ki és csak a LAN porjait használd. Ettől kezdve a D-Link fog neked IP címet kiosztani, és a port átirányítást is ott kell majd beállítani.
2012. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Megpróbálom.
2012. jan. 24. 11:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!