Milyen böngészőt használtok és miért?
jó nagy okoskodó ,szófosó vagy.....na de:
chrome,addig volt jó ,míg az elején járt,mára az is egy lassú,mindennel telepakolt kémprogram lett,mindkét gépen Opera fut.Gyors,letisztult,bizonságos,nem fogja a gépet...
Én használtam mindenfélét, nem vagyok egyik böngészőnek sem elkötelezettje. Nagyjából leírom a tapasztalataimat:
1. Internet Explorer:
Maga a böngésző nem igazán szabható testre. Emiatt önállóan akkor használtam, amikor még nem igazán volt jó alternatívája (Netscape után, Mozilla előtt).
1/b. Maxthon 2.x
Ezt a böngészőt nagyon sokáig használtam. A felülete teljes mértékben testre szabható, sok plugin van hozzá és egyszerűen tudtam új plugint készíteni. Ez az IE motorját használta, ami amúgy elég gyors és megbízható. A biztonsági rések jó részére is gyógyírt kínált a Maxthon. Összességében ez a böngésző használhatóvá tette az IE-t.
2. Firefox
Nagyon jó kis böngésző ez, relatíve jól alakítható. Egyetlen hátránya volt eddig az indulási sebessége, illetve a memóriaéhsége. 10 megnyitott fül esetén erősen le tudott lassulni egy közepes teljesítményű gépen is. A másik hátránya volt talán, hogy az addonok lassan követték a böngésző frissítéseit, így inkompatibilitási problémák adódtak. Ma ezt használom fő böngészőnek.
3. Chrome
Sokáig használtam ezt is. Sok kiegészítő van, gyors is. Viszont vannak olyan dolgai, amire nem lehet hatni. (Pl. az utolsó lap bezárásával ne zárja be a böngészőt magát. Ezt kiegészítővel ugyan el lehet érni, de nyakatekerten és nem 100% biztonsággal. Apróság, de pont az apróságok idegesítik fel az embert leginkább.) Az új változatok sokkal instabilabbak, mint a régiek. Hajlamosabb főleg a Flash összeborulni vele. Kiegészítő böngészőnek ezt használom leginkább.
4. Opera
Ezt is nyúztam sokáig. Igazán remek kis böngésző ez, óriási tudással. Itt is apróságok voltak, ami miatt nem ezt használom. Pl. flash-nél tapasztaltam, hogy a dupla kattintást (értsd: két egymás utáni gyors kattintást) rosszul kezelte le, a második kattintásnál az egérgomb felengedését nem érzékelte, így drag&drop-ként működött. Ez bizony idegesítő néhány flash játéknál pl. De mivel annyit nem játszom ilyenekkel, így ezt még elnéztem volna. Viszont sajnos az Operát nem támogatta minden szolgáltatás. Pl. a Google Docs táblázatkezelője nem működött megfelelően alatta, így ezért vetettem el a használatát. (Munkához kellett használnom.)
Én azt gondolom, hogy minden böngészőnek van előnye és hátránya. Hogy kinek melyik a legmegfelelőbb, azt a böngészési szokásai, egyéni ízlése dönti el. Meg az is meghatározó, hogy melyek a fő szempontok, ami alapján a böngészőt megítéled. (Van, aki az indulási sebességre érzékeny. Van aki a reagálási sebességre, van aki a futási sebességre, van aki a biztonságra, van aki a testre szabhatóságra, van aki a külcsínre, van aki a kompatibilitásra.) Persze lehet objektívnek látszó rangsort is kialakítani, de ezek azért csalókák. Szintén meghatározó lehet a gép teljesítménye. Ami egy erős gépen az egyik böngésző teljesít jobban, addig egy gyengébb gépen lehet, hogy egy másik böngésző. Ha valaki el akarja dönteni, hogy számára melyik a legjobb, akkor próbálja ki maga.
A böngészők közötti háborúnak a böngésző írói között kell dúlnia, nem a felhasználók között. Ez puszta fanatizmus és nem sok ráció van benne. Hasonlóan pl. az autóiparhoz. A gyártók versengjenek egymással, ez a dolguk. A vevő meg válasszon olyat, ami neki tetszik, ami az ő igényeinek megfelelő. De nem sok értelme van vitát nyitni arról, hogy most az Opel jobb-e, vagy az Audi, vagy a Suzuki. Ha valakinek a legfontosabb tényező az ár, akkor hiába jobb az Audi minden más szempontból. Az ilyen versengés inkább egyfajta pszichológiai jelenség, egyfajta önigazolás keresés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!