Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi történhetett a netemmel?

Mi történhetett a netemmel?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve használok vezeték nélküli netet TP-link routerrel (nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz). Eddig egy év alatt semmi problémám nem volt vele, viszont tegnap miután lecsuktam a laptopot, a következő kinyitásnál már nem volt netem. Nem érzékeli a hálózatot, holott az létezik, mobilon simán tudok wifizni.

Ugyanakkor a hálózati beállításoknál fel van tüntetve az általam használt hálózat neve, csak éppen azt írja, nem érzékeli, nem tud hozzá kapcsolódni.

A jelerősség eddig mindig kiváló volt, most viszont akkor sem érzékeli, ha közvetlenül a router mellé teszem a gépet. Mi változhatott?

Mindent úgy csináltam, ahogy lassan már egy éve, és fogalmam sincs, mi állíthatódott el, mi lehet a probléma. Win7em van, nem tudom, mennyire fontos ez.


2012. jan. 8. 19:25
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Nincs véletlenül kikapcsolva a WI-Fi adapter?

(FN+F2 / FN+F8 / vagy ritkán külön kapcsoló a laptopon)

2012. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez mobil sticckel: megszakad a kapcsolat, a saját eszközét nem ismeri fel, lelassul stb. A Beállításokban a DNS1, DNS2 számsorokat módosítottam (ügyfélszolgálat tanácsa volt), azóta nincs gond. De az előző beállításokkal futott évekig! Valamit átállítottak, csak elfelejtette ezt a szolgáltató közölni. Erre kellene rákérdezni.
2012. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, ki volt kapcsolva-.- De azóta kétségbeesésemben már reseteltem a routert, és nem tudom újra beállítani. neten néztem, mindent úgí csináltam, ahogy ott van, csatlakozik, de azt írja, nincs internetkapcsolat. :S Mi lehet a gond?

[link] innen néztem

2012. jan. 8. 20:56
 4/7 P.O.C. ***** válasza:

Akkor most nézd ezt:

[link]

Kissé komolyabb leírás.

A Router pontos típusa? Melyik szolgáltatnál vagy (azon belül mi a technológia: ADSL, kábel, LAN, Mikrohullámú, stb..)?

2012. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Router TL-WR542G van rá írva, van egy kábeles (?) modem illetve ez a router. Az összeállítással nem lehet gond, kábelket nem bolygattam, csak sajnos reseteltem azt az átkozott routert
2012. jan. 8. 21:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Huh, ez a fenti link nekem nagyon bonyolult.. :S Melyiket kellene néznem, rengeteg mindenről ír..
2012. jan. 8. 21:13
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

Hát gondolom neked az Internet és a Wi-Fi beállítás kell. A többivel nem kell foglalkoznod (a firmware frissítéssel meg főleg).

Az Internet típusa nélkül sajna nem tudok segíteni, minden beállítás attól függ. Ha már a szolgáltatót nem árulod el, legalább a modem típusát. Raja van alul a címkéjén.

2012. jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!