Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen jelei vannak, ha...

Playgirl kérdése:

Milyen jelei vannak, ha lopják a netem?

Figyelt kérdés
Honnan tudom felismerni ha lopja valaki a netem?
2011. dec. 10. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Lassú.

2. A router menüjében ismeretlen MAC cím.

2011. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Wireless Statistics (vagy hasonló) menüpontban. Van egy a tetején, az maga a router, az alatt vannak a gépek. Ha több van a kelleténél, akkor kell jelszavazni.
2011. dec. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

csak a wifis netet tudják lopni,

ha neked nem wifis a neted,akkor 99%,hogy nem is lopják

2011. dec. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam a Wifi naplózza a MAC címeket. Tehát abból láthatod, hogy ki léped be. Satistic (statisztika) vagy log menüpontot keress.


Ha nyitott a Wifid, akkor viszont nem lopják, ugyanis ilyenkor szabadon használható a netikett irányelveinek megfelelően. Azaz nem terhelhetik le a hálózatot, csak szöveges tartalmakat böngészhetnek napi maximum 20-30 perc erejéig. Ilyen esetben azt javasolom, hogy zárd le, és használj WPA2 titkosítást (a wep könnyen feltörhető).

Ha már le van védve, változtass jelszót, de olyant adj meg, ami kisbetű, nagybetű, és szám véletlenszerű kombinációja, és minimum 8-10 karakteres. Na ezt nehéz tippelgetéssel kitalálni.


Ha viszont valaki egy védett hálózatba belép, az bűncselekmény, még abban az esetben is, ha te nem védted le megfelelően azt (pl. 1234 volt a jelszavad). Ilyenkor az okozott kárt minimum meg kell neked térítenie az elkövetőnek. Ráadásul Wifi esetén - ha éppen fent vannak a hálózatodon - egy speciális eszközzel be is lehet mérni az elkövetőt, aki vélhetőleg néhány száz méteren belül van, ugyanis nem csak fogad, hanem küld is adatokat a számítógépe a Wifid felé. De otthoni Wifi esetén már 100 méteren túl sokszor gyenge a jel ahhoz, hogy megfelelően tudják használni, szóval a közvetlen szomszédaid az első számú gyanúsítottak. :)

2011. dec. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, megírom, mik a leggyakoribb jelszó variációk, csak okulás képen:

- 1234(5678) tehát növekvő számsor

- 4321 (87654321) tehát csökkenő számsor

- abcd(efgh) növekvő betűsor

- kereszt, illetve vezetéknevek (a szomszédjai nevét mindenki ismeri, ha nem, kint van az ajtón)

- kereszt vagy vezetéknév kétszer leírva

- becenév

- jelszo (egyszerűen az a jelszó, hogy jelszo, ritkább esetben password)

- 0000(0000) vagy 1111... és így tovább, ugyanazok a számok és betűk sorban

- a név (hálózat neve) visszafelé leírva

- város neve, ahol lakik

- születési év (hónap, nap) tippelgetéssel ki lehet találni, ránézésre látszik a körülbelüli kor

- keresztnév, becenév, vagy vezetéknév, és születési év (pl. ferenc80, ferenc1980, feri80)

- kutya, macska vagy más háziállat neve


Mivel a kor ránézésre látszik, a szomszédok neve pedig nem titok, ezért amit fent felsoroltam, az maximum 1-2 óra alatt végig próbálható, tehát ha valaki ráismer a fenti leírásban a saját jelszóadási módszerére (esetleg jelszavára), az rögtön változtassa meg!

2011. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infókat!! wifis netem van! azt szeretném még kerdezni hogy ezt a statisztikát hol találom?? nem igazán értek hozzá...
2011. dec. 11. 17:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!