Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A torrent oldalakon minek...

A torrent oldalakon minek osztják 2CD-re a filmeket?

Figyelt kérdés
Komolyan nem értem, 2011-es filmeket is 2CD-re osztanak, de minek? Anno megértettem hogy az SVCD lejátszók nem olvastak dvd lemezt, és muszáj volt.. De ki az, akinek egyáltalán még CD olvasó van a gépében dvd olvasó helyett??
2011. nov. 25. 11:38
 1/8 kapaferenc válasza:

egy filmből van sok verzió, dvd, dvd9, bluray stbstb. ha neked nem 2cd-s verziókell ne azt töltsd le. akinek még cdolvasója van annak való a 2cd-s változat ilyen egyszerű :D

ha meg helytakarékosságból akarsz dvdre írni 2-cds xvidet akkor rakd össze a 2-t, semmivel nem több munka mintha az szedné ketté akinek az igényei pont fordított arányban vannak a tieiddel. de valószínűleg egyszerűen megszokás, olyan mint az ezer darabra szedet rar filetömeg aminek semmi értelme p2p-nél ugyanis alapból szeletekre szedi a fájlt, ez az ftp-s warezkorszakból maradt hátra, afféle hagyomány

2011. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csacsi2 ***** válasza:
Gondolom a fájlméret és fájlformátum miatt cd. Egyébként vannak DVD -filmek is. Nem mindenhol van így. Általában megkövetelik az eredeti release -t, amit nem módosíthatnak DVD -re, ha az egy Cd másolata volt eredetileg. Ezek H*lye szabályok, de ez van!
2011. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A CD-zés leginkább azért maradt meg, mert sok médialejátszó az 1 gigánál nagyobb fájloktól összecsinálja magát (még a teljesen xvid/divx kompatibilisek is), és ha már meg kell vágni, akkor valami standard méretet választottak.
2011. nov. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy van több féle formátum, csak nem értem hogy mi szükség van erre. 2CD-re szaggatják a filmeket, aztán ezt a 2 film darabot meg rar-ra szaggatják... Szerintem ez a torrentezésben elég nagy hátrány, mert dupla akkora helyet foglal a film. Különösen bosszantó ez a csomagolósdi nagyobb méretü filmeknél, hiába a terrás vinyó.


Azt se hiszem hogy arra kellene tekintettel lenni, hogy valakiknek nem viszi a dvd lejátszója a nagy file-okat. Ennyi erővel a játék fejlesztők meg csináljanak DX3-as videó kártyára játékokat, és ilyen vga kártyát meg lehet 200 ft.-ért kapni. Nem?

2011. nov. 25. 23:29
 5/8 A kérdező kommentje:
na meg sok esetben nem találni más release-t, csak ezeket a 2CD-s vackokat.
2011. nov. 25. 23:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Először is ezek scene release-ek, nem torrentre mennek, hanem ftp-re elsősorban. Hogy aztán valaki kirakja torrentre, az más kérdés. 12:19-es kommentben meg leírtam, hogy miért van szabdalva. Töltsd le a HD verziót, vagy p2p release-t, és probléma megoldva.
2011. nov. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ja elég sok lejátszó nem viszi az 1 gigánál nagyobb fájlokat. Na most egy lejátszó nem 2 Ft
2011. dec. 3. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
akkor ennyi erővel használjunk windows helyett DOS-os norton commandert, mert sok embernek nem fut a gépén a 64bites win 7.... Nem?
2011. dec. 3. 04:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!