Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jött egy csekk az ingatlandepo...

Jött egy csekk az ingatlandepo/ingatlanbazártól kamu ugye?

Figyelt kérdés
Fel tettem nagymamám házát 2 hónapja és ingyenes volt és jönnek az emailek meg most egy csekk valami 50ezer ft-ról. Ezek normálisak most komolya? Azt hiszik, hogy majd befizeti az ember mikor az egész egy nagy baromság? A lakás már rég eladva és csak pakolják rá a heti 10ezereket. Valakivel volt már ilyen?
2011. okt. 26. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom, csak az első hónap ingyenes.

Nézelődj a írdetési szabályzatban:

[link]

(vannak benne finomságok, pl:** A minimális hirdetési időtartam: 12*30 nap.)


Első körben nekik kell e-mailt írnod, hogy tisztázd a dolgokat, de a csekk mellé biztos ír valamit hogy miért.

2011. okt. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ingatlandepo:

[link]

Magánhirdető 1-nél több hirdetés egyidejű elhelyezése esetén a 2. és minden további hirdetés, valamint a 30 napon túli hirdetések díja:**

4.500 Ft/30 nap/db


** A minimális hirdetési időtartam: 12*30 nap.



ingatlanbazár:

[link]

Alaphirdetés 30 napon túl és minden további hirdetés

-tartam 12*30 nap (csökkenthető):

4.500 Ft/30 nap/db


b. A szerződés határozatlan idejű, de tartama nem lehet rövidebb 12* 30 napnál.

(Nem vonatkozik a kötelező időtartam a felhasználó első, 30 napon belül törölt hirdetésére).

f. A Szolgáltató által kiküldött Egyenlegértesítő összegét a Megrendelőnek 8 (nyolc) napon belül kell a szolgáltató számlájára beérkeztetni, úgy hogy amennyiben a Megrendelő azt nem átutalással rendezi, úgy a banki befizetéssel, vagy postai úton történő fizetés esetén a postai költségek, az analitika költségeinek levonása után, vagy az esetleges deviza váltásból eredő költségek, árfolyam-különbözetből eredő levonás után a Szolgáltatási díj maradéktalanul a Szolgáltató részére megmaradjon.

g. Késedelmes fizetés esetén a Szolgáltató jogosult a Díjtáblázatban rögzített napi késedelmi kötbér összegére, mely induló időpontja a legelső kiküldött Díjbekérőben, illetve Egyenlegértesítőben

rögzített fizetési határidőt követő nap.

a. A Szolgáltató kötbérre jogosult a következő esetekben:

• Fizetési késedelem:

A fizetési késedelem esetén a Szolgáltató a díjtáblázatban meghatározott napi késedelmi kötbérre jogosult, mely napi 1% mértékű.

A felszólítő levelek díja 500 Ft/db.



__________________


Nekem ebből az derül ki, hogy legalább 1 évig létezik a hirdetés, amiből csak az első hónap ingyenes, a többit fizeted. Egyik oldalon sem lehet rövidebb hirdetési idő egy évnél, kivéve ha egy hónapon belül törlöd azt, akkor volt egy ingyenes hónap. Ha nem, akkor mindkét oldalon 11x4500 forint a hirdetések díja, azaz 99,000Ft.

2011. okt. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 menta34 ***** válasza:
Félek, hogy ezzel megszívattak. Részvétem...
2011. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Utánna is jártam. Kamu cég. Holnap telefonálok a váci rendőkapitányságra egy nő foglalkozik velük és neki kel elmondanom, hogy le akarnak húzni engem is. Amikor regisztráltam akkor az volt, hogy ingyenes. Én pl le*arom, hogy aprobetübe volt hogy csak 30 napig, mert aki le akarta szedni 2 hét után a hirdetést nem engedték neki sem és most ő is igy van. Van aki fizetett nekik és utána sem hagyták békén őket. Telefonálok a rendőrségre holnap és állok elébe mindennek, de 1forintot sem fogok fizetni ezeknek a senkinek :)
2011. okt. 26. 19:34
 5/13 anonim válasza:

Én is így jártam, ha ez vigasztal. Pont tegnap este lettem figyelmes egy fizetési felszólításra a leveleim között. Tőlem 52.300 forintot követelnek..

Fizessem vagy mi legyen?

2011. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
már voltak a tv-ben is nem szabad fizetni, csak le akarnak húzni!
2011. nov. 15. 22:33
 7/13 anonim válasza:
Én is így jártam. Kell-e bármit tennem, vagy egyszerűen ignoráljam az üzeneteiket? Előfordulhat-e mégis, hogy bárki bíróság elé citál?
2012. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem szabad befizetni én már az illetékes rendőrkapitányságra is betelefonáltam folyik az eljárás ellenük.... azota is jött kb 3 email nem érdekel. csekk azóta sem :)
2012. febr. 13. 21:26
 9/13 anonim válasza:

Nekem is jött egy egyenlegértesítő 3 hónap letelte után 21.600,-Ft-ról. Én nem emlékszem, hogy amikor regisztráltam, akkor volt e tájékoztatás az ingyenesség megszűnésről. A hirdetés kezdete óta ez volt az első egyenlegértesítő. Mondhatom rendesen meglepődtem. Azonnal megpróbáltam törölni a hirdetést, de természetesen nem tudtam. Levelemre az a válasz érkezett, hogy törölni a díj megfizetését követően van módom. Ne tudom, hogy mit csináljak? Fizessek? Ne fizessek? Ugyanis nem tartom jogosnak a követelést, mer tén ingyenes hirdetési felületet kerestem és akkor úgy éreztem, hogy azt is találtam. Semmilyen figyelmeztető üzenet nem érkezett, arról, hogy az ingyenes hirdetés határideje lejárt. Így lett volna korrekt.

Szeretném megkérdezni, hogy ki tud a korábbiakban említett rendőrségi eljárásról, a behajtásokról, a fizetési kötelezettség nemteljesítése esetén a szankciókról.

A válaszokat előre is köszönöm.

2012. ápr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ne fizess semmiképp, nekem jött jegyzőkönyv a váci rendőrkapitányságról amiben mindenre rákérdeztek és mindenre válaszoltam. Nagyon remélem hamar felszámolják ezt a csaló bandát, de én azt ajánlom semmi esetre se fizess nekik mert ez az egész egyáltalán nem jogos.
2012. ápr. 11. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!