Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most akkor tényleg beakartak...

Most akkor tényleg beakartak lépni a facebook-omba?

Figyelt kérdés

Tegnap délután az fogadott mikor beakartam lépni,facebook-ra,hogy kiírta azt nekem,hogy valaki megpróbált egy másik gépről vagy telefonról az én fiókomba bejelentkezni.Ezért változtassam meg a jelszavam. Én annak idején megcsináltam azt,hogyha belépek bárhol,akkor adja ki:

"Name New Device


You have already saved the maximum number of computers for your account. To remove existing computers, please visit your Account Settings after you login. For now, please give this computer a name (e.g. Home, Work, Public Library, Science Lab).

Device name:

"

Szóval a gépnek adtam "egy nevet",és akár könyvtárgyból,vagy a sulimból akarok bejelentkezni,akkor ott is ezt kiadja nekem,és mivel csak én tudom azt a szót,ezért be is tudok jelentkezni..


Mikor kiadta nekem a térképet,hogy állítólag "melyik városból" próbáltak bejelentkezni,akkor ráközelítettem,és hát pont annak a városnak a nevét adta ki,ahol egy olyan ismerösöm lakik akivel már nem vagyok jó viszonyban.De viszont,az ip-címnél,az én ip-címemet adta ki..

Az a másik érdekesség,hogy páran csak az msn-címem tudja,azt az email címem nem tudja senki se amelyikkel én bejelentkezik mindig facebookra,mivel elrejtettem,hogy senki se lássa..

Ez kicsit összezavart..


Most akkor?

Ha valaki megpróbált bejelentkezni máshonnan,az én fiókomba,akkor miért az én IP címem adja ki?


Tegyük fel ha valakinek megfejtik a jelszavát,és mikor belépnek,kiadja az oldal neki,hogy adja meg az eszköznevét

és nem tudják mi ott a "jelszó" akkor ugye nem tudnak belépni?


2011. okt. 21. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Az IP-cím és földrajzi hely kapcsolatának meghatározása nem pontos. Ha egy szolgálató alközpontjától messze laksz, és a te címed onnan lett kiosztva, azt a központot vagy elosztópontot jelölheti meg földrajzi belépési pontként az oldal.

Például nekem is Budapestet ír ki belépésként az IP-hez, de onnan 300km-re lakok, ebből is látszik hogy a helymeghatározás csak közelítő tud lenni, nem pontos. Van amikor Debrecent, és az sem pontos, de már közelebbi pont.


Sokkal többet árul el a belépési idő, böngésző vagy operációs rendszer, főleg ha különbözik attól amit te használni szoktál.


Mivel nem tudják a jelszavadat és az e-mailcímet sem, és csak a földrajzi pont a közös kapcsolat, valószínűbb hogy csak belemagyarázod az összefüggést. Pedig nincs köze annak hogy az adott személy pont abban a városban lakik, ahová téged beazonosított a rendszer.

2011. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazad van!

De azt kihagytam,hogy aznap délután négyig be se léptem.

De nekem azt adta ki,hogy 15:45kor valaki ÁLLITÓLAG megpróbált belépni de neki nem sikerült..

2011. okt. 21. 14:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az IP a tiéd, akkor csak benézted. Az, hogy hova böki a térképen az IP-t, semmit nem jelent... Ha pl. Inviteles, akkor Szegedre elég sokat húz :) Pedig a fél ország a szegedi IP-ket használja. Szegedtől 400 km-re is...
2011. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha te mondod!:D


Azért köszi a válaszokat! Ment a zöld mancs!:D:D

2011. okt. 21. 14:46
 5/5 zsomkovacs ***** válasza:
Az én mobilnetes IP-met rendszeresen Izlandra mérik be... Ez többnyire semmit nem jelent.
2011. okt. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!