Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van itt olyan felhasználó...

Van itt olyan felhasználó akinek nincs facebookja rajtam kívül?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 17:50
1 2
 11/19 alex25 ***** válasza:

Van,1 nap egyszer felmék megnézni ki jelölt be azt annyi, de amúgy leszarom.

Anyám egész nap azon rohad...:D

2011. szept. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem sincs, én sem akarok. Pedig meghívtak már sokszor.
2011. szept. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 2xSü ***** válasza:

Nekem van. Hasznos is tud lenni. Érdemes megnézni mire jó, és jól kell használni. A facebook egy eszköz és mint ilyet lehet nagyon félrehasználni is.


Én pl. sok olyan ismerősömről tudok így információkat, akik távol vannak, nem teljesen közömbösek, viszont nem biztos, hogy amúgy konkrétan keresnénk egymást.


Több különböző közösséget is sikerült összehozni, ahol valóban hasznos információkat tudok átadni, vagy értesülni róla, és amit máshol nem találtam meg. (Pl. egy adott város táncházairól tudom informálni az embereket, és úgy tűnik igény is van az ilyen információkra. Vagy pl. időről-időre túrázok régi ismerősökkel, akik nagy része 120 km-re van amúgy. A személyes találkozás nem biztos, hogy összejönne, az email, MSN macerás. A fb-on viszont szépen meg tudjuk osztani a térképtől kezdve a túrafotókon át az ilyen-olyan felszerelésekről összegyűjtött tapasztalatainkat.)


Szintén hasznos tud lenni, ha olyan embert kell elérni, akivel régen nem tartod a kapcsolatot. (Email cím, telefonszám, lakcím megváltozhat pár év alatt, viszont egy ilyen közösségi oldalon lassan mindenki fent van. Pl. tudom, hogy az egyik régi ismerősöm asztalos. Igaz nem találkoztam vele x éve, nem is biztos, hogy kellene, de mint asztalost könnyedén el tudom érni. Egy osztálytalálkozó megszervezése sem fajul detektívmunkává, ha egyszer mindenki elérhető 2 másodperc alatt.


Egész nap fent lógni, irkálni mindenféle feleslegességet, meg olvasni mások érték nélküli írásait persze nem érdemes.

2011. szept. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

"Hasznos is tud lenni. Érdemes megnézni mire jó, és jól kell használni."


Már akinek vannak barátai, társasági ember, és nem olyan antiszociális, jellemtelen alak, mint például én.


30/f

2011. szept. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 2xSü ***** válasza:

„Már akinek vannak barátai, társasági ember, és nem olyan antiszociális, jellemtelen alak, mint például én.”


Például erre is jó lehet. A facebookon nem csak személyek vannak fent, hanem különböző csoportok, oldalak. Könnyen megtalálhatod az érdeklődési körödnek megfelelő közösségeket, ahol úgy tudtok beszélgetni egy adott témáról, hogy nem kell ismerősnek lennetek. Így viszont lehet ismeretségeket kialakítani, ami akár végződhet személyes, offline barátságban is.

2011. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

ezt hogy kell megkeresni?


ma regiztem, de 1 haverom sincs akit ismerősnek jelölhetnék, hol kell rákeresni az ilyen antiszockos személyekre mint én meg még páran???????,,

2011. szept. 26. 21:37
 17/19 2xSü ***** válasza:

Nem teljesen így gondoltam. Arra gondoltam, hogy érdekelhet egy-egy téma és annak biztosan van közössége a fb-on. Ha meg nincs, akkor létre lehet hozni. Pár téma: X zenekar, X film, X sorozat, X író, X könyv, sci-fi, sakk, politika, tudomány, vallás, ezoterika, egészség, autók, stb…

Sok honlapnak van fb oldala.


De meglévő ismerősöket is kereshetsz. Nem lehetsz annyira antiszociális, hogy ne legyenek rokonaid, munkatársaid, osztálytársaid.


Azért arra vigyázz, hogy az fb nem társkereső oldal. Érdemes csak akkor jelölni idegent ismerősnek, ha már valóban jól eldumáltatok egy-két témáról valamilyen oldalon.

2011. szept. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 2xSü ***** válasza:

(Ja, amúgy a keresőmező fent van a címsorban.)

(És mint írtam a fb egy honlap. Ne ess abba a csapdába, hogy órákig lógsz, szörfözöl rajta.)

2011. szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
rendben.
2011. szept. 27. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!