Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mik ezek az emailek amiket kapok?

Mik ezek az emailek amiket kapok?

Figyelt kérdés

belinkeltem őket időrendbe

ez volt az első:

Hello!!!

My name is Lilian I am tall ,good looking, perfect body. I saw

your profile and was delighted to contact you, I hope you will be the true

loving, honest and caring person that I have been looking 4, And I have something

special to tell you about me, So please contact me directly through my email

address at so that I can also send my picture directly

to you. regards

Lilian


második:

a második email google fordítóval lett magyarra fordítva és eléd trgaikus... de vmi olyasm van benne: hogy a kiscsaj apja meghalt,és neki menekülni kell, mert irtó gazdagok, és az apja vmi főfőnök... és csak pár adatot kér, telefon,név, cím, ennyi...

ja és a pénze 25%at nekem adja ha segitek neki..


a harmadik email:

ez ma jött: szintén irtó hosszú, és abban az van hogy vegyem fel a bankkal a kapcsolatot, és akkor elindul a tranzakció...


megadta a számát, minden banki adatot is önmagáról... meg a baknról is...

nem értem mi ez ki ez??

amugy létező személy csomó adatot találtam róla neten..


én olyanokat szoktam visszarni hogy mi ez és mondja el pontosa mit akar... de konkréten nemválaszol, csak lyen irtó hosszan..


2011. szept. 2. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi az iq-d?
2011. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Átverések (mint például nigériai csalás), amik személyes adatokat próbálnak tőled megszerezni olyan módon, hogy te "gyanútlanul" megadod őket.

Felesleges, és lehetőleg ne is válaszolj ilyen levelekre, két okból:

1. általában robot küldi a levelet, ami nem fog válaszolni

2. ha válaszolsz azzal jelzed hogy egy élő címre küldték ki a levelet, ami a spam-adatbáziskereskedelemben sokat ér, és ezáltal hogy te aktívan válaszolsz, még több levelet fogsz kapni mert tudják hogy a címet használják, a levelüket olvassák.

2011. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

SPAM a becses neve.

Kéretlen levelek, amik személyes információkat akarnak kicsalni belőled...

2011. szept. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

jó köszi, sejtettem h vmi ilyesmi... semmit nem adtam meg, csak kérdéseket irtam vissza..

köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 2. 13:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!