Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem jön be az internet a...

Kulacs kérdése:

Nem jön be az internet a laptopon. Miért nem? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék újonnan vásárolt, frissen telepített (csak win7 oprendszer van rajta) laptopomon is internetezni, de hiába dugom át a kábelt a PCből, ahol teljesen jól működik, nem történik semmi, próbáltam újra bekapcsolni, ki-be húzva, ilyenek, próbáltam a hálózat internetes kapcsolat keresés meg egyéb hangzatos windows varázslók lefuttatását, de semmi értékelhető eredmény. Ha van valami amit tehetek azon kívül, hogy később újra megpróbálom, szépen kérem, világosítson fel valaki. A wi-fis megoldások most nem érdekelnek, azokról tudok már. Előre is köszönöm!
2011. aug. 16. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom MAC cím függő a neted, így csak az asztali pc-ben lévő hálókártya fizikai címét fogadja el. Most vagy felhívod a szolgáltatót, hogy állítsák át (de akkor majd az asztali gépen nem tudsz majd netezni) vagy veszel egy routert és klónozod az asztali pc beállításait és akkor lesz net mindenhol.
2011. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, szóval akkor nem úszom meg kiadás nélkül. Egyébként a szomszédokkal is fizettessem akkor majd a netet vagy azért ők nem tudják ezt levadászni csak úgy?
2011. aug. 16. 19:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Vehetsz olyan routert is, ami csak "vezetékes". De ha már laptop, akkor legyen bárhol használható, ezért érdemes wifist venni. A szomszédokat ne zavard, egyszerűen levéded jelszóval és akkor csak az tud rácsatlakozni, akinek megadod.
2011. aug. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget.
2011. aug. 16. 20:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg a MAC-címes dolog az akadály ,akkor azt kilehet játszani,egy próbát megér.

Tehát : a nagygéppel fölmegyünk a netre,a szolgáltatónk természetesen minden kapcsolódáskor ellenőrzi a mac-ot ,de a nagygépnek engedélyezi a csatlakozást.

Ha ez megvan,akkor a működő nagygépből kihúzzuk az utp kábelt és áttesszük a lapiba .

És vidáman netezünk vele.

2011. aug. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt is kipróbálom majd akkor mielőtt rászánnám magam a router vásárlásra, de most itt vagyok nagyanyámék házában, ahol laptopon neteznek, de itt sem akar a netkábellel kezdeni semmit, holott itt is tökéletesen működik a net.
2011. aug. 17. 09:56
 7/10 anonim ***** válasza:

hát akkor itt tudod mi a baj ?

megmondom én neked a szemedbe,de ne ám megharagudj érte : kb olyan kevés a te jelenlegi számtech tudásod,mint teszkós virsliben a husika

:-)

2011. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ezt egy olyan oldalon közlöd velem, ami eleve arról szól, hogy az emberek olyasmit kérdeznek, amit nem tudnak? Nem írtam sehol, hogy járatos vagyok a témában, eddig még nem volt saját laptopom, nem is próbálkoztam az otthoni netet más gépről használni. Már te ne haragudj, de ha nem tudsz vagy nem akarsz segíteni senki nem kötelez rá, de osztani az észt menj máshova.
2011. aug. 17. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Telepítetted egyáltalán a hálókártyát? Amikor bedugod, majd kihúzod a gépből az UTP csatlakozót, akkor kiír valami olyasmit, hogy a kábel egyik vége nincs bedugva, illetve amikor bedugod, akkor villog valami led a csatlakozó mellett?
2011. aug. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat, de sikerült megoldanom, ezt már a laptopról írom. :)
2011. aug. 17. 20:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!